Wersja do druku

Udostępnij

Już dziś o godz. 18.30 w Sali Laboratorium CSW – Zamku Ujazdowskiego pokazany zostanie spektakl OOPS – solo Anity Wach. To najnowsza produkcja Art Stations Foundation oraz Via Negativa z Lublany zrealizowana w ramach projektu Modul-Dance, wieloletniego programu wspierającego artystów europejskich scen tańca. Poznańska premiera odbyła się w czerwcu 2012. Pokaz odbywa się w ramach ostatniego cyklu pokazów przed-platformowych (przed Polską Platformą Tańca 2012), do tej pory realizowanych wyłącznie w Poznaniu. Natomiast jutro w tym samym miejscu przed-platformowa prezentacja solowego spektaklu Karola Tymińskiego Doll house (godz. 17.00). Wstęp na oba przedstawienia jest WOLNY.

Co to znaczy, że żyję? Że widzę sprawy wyraźnie? Nigdy tak nie jest, niezależnie od tego, ile myślę, pracuję, czytam, uczę się, doświadczam… Oddychać, i smakować, i dotykać, i widzieć i czuć? Robię to prawie cały czas, ale prawie cały czas nie jestem pewna tego, co wdycham, ani co smakuję, ani czego dotykam, ani co widzę ani co czuję. Jestem zakładnikiem własnej wielowarstwowej, ciężkiej i trudnej osobowości, która nigdy nie jest niczego pewna. Jestem zakładnikiem własnego ciała, przestrzeni, czasu, narodowości, miłości, życia, ziemi, powietrza… Nie jestem pewna, czy chcę być wolna – poza moim ciałem, przestrzenią, czasem… Dopóki jestem w niewoli – żyję. A jednak czuję się jak błąd, który przydarzył się 39 lat temu, tego gorącego letniego wieczoru 14 lipca 1973 roku w Kielcach, kiedy po ulegnięciu namiętności mój ojciec powiedział do mojej matki – O kurczę! [Oops!] A ona zapytała – Co? A on odparł – Tak. A ona na to – O kurwa! Nie mogę tego naprawić. Można teraz jedynie jeszcze raz powiedzieć – O kurczę! [Oops!]

pomysłAnita Wach i Bojan Jablanovec
wykonanie i choreografiaAnita Wach
koncepcja i reżyseriaBojan Jablanovec
kierownictwo techniczneJanko Oven
producentŠpela Trošt
produkcjaArt Stations Foundation, Poznań i Via Negativa, Lublana, przy wsparciu Ministerstwa Kultury Republiki Słowenii oraz władz miasta Lubljana
we współprodukcji ztanzhaus nrw Düsseldorf oraz w ramach programu rezydencyjnego Dance Ireland, Dublin
przy wsparciuModul-Dance i Programu Kultura Unii Europejskiej

Zrealizowano w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close