Wersja do druku

Udostępnij

Akademia Tańca Zawirowania zaprasza na Profi-treningi –cykliczne warsztaty dla profesjonalnych tancerzy. Każdy kolejny tydzień zajęć jest prowadzony przez inną osobę, która proponuje swój autorski trening, decydując, jaki ma być jego charakter i temat przewodni.Kolejny profi-trening w dniach 22-25 stycznia poprowadzi Korina Kordova.

Profi-treningi odbywają się od wtorku do piątku w godz. 10:00-12:00 (z założeniem, że pierwsze pół godziny przeznaczone jest na samodzielną rozgrzewkę).Koszt udziału w zajęciach to 20 zł jednorazowo (60 zł/4 wejścia) lub karta MultiSport.Opis zajęć:

Zajęcia będą połączeniem elementów z różnych współczesnych i nowoczesnych technik tanecznych. Skoncentrujemy się na świadomym wykorzystaniu połączeń od czubka głowy, przez cały kręgosłup, aż do jego zakończenia, by pracować nad efektywnością ruchu i swobodą poruszania się w przestrzeni. Zaczynając na podłodze, będziemy pracować nad zmiękczeniem i rozszerzeniem ciała, wykorzystując pracę z ciężarem i połączenia między różnymi częściami ciała. Będziemy szukać drogi do pozycji stojących, koncentrując
na wykorzystaniu oddechu, przesunięcia ciężaru i opozycji. Zasadniczym aspektem w podejściu do ruchu będzie eksploracja jak intencja i balansowanie między świadomym kierowaniem energią a wydarzającym się ruchem może determinować dynamikę, muzykalność i obecność tancerza.

Korina Kordova: Tancerka, choreograf, nauczycielka tańca. Pracowała jako tancerka w Brazylii, skąd pochodzi oraz w Holandii, zanim dołączyła do zespołu Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu, z którym była związana 7 lat. Współpracowała także z Kokoro Dance w Kanadzie, BalletMet w Stanach Zjednoczonych i z Samovarteateret w Norwegii. Pracowała z choreografami takimi jak Jacek Łumiński, Anna Piotrowska, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Idan Cohen (Izrael), Kuik Swee Boon (Singapur), Hilke Diemer (Holandia), Suzana Gomes (Brazylia/Holandia), Bente Andersen (Norwegia) and Mihai Michalcea (Rumunia). Stworzyła i pokazywała kilka solowych prac:Mobile Variations (2006), Night (2006), Karolina (2007) i Borderline (2010). Stworzyła również spektakleElektrokosmos (2008), Cranes (2009) i For Sale or Agorumma in de gumma (2011) dla Studia Teatru Fizycznego przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu, we współpracy z aktorką Ewą Zawadą.

Informacje i zapisy:

ttzawirowania@gmail.com

Tel. 780555280

Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61 lok. 101

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close