Wersja do druku

Udostępnij

Akademia Tańca Zawirowania w Warszawie(Centrum Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61 / domofon 101) zaprasza na Profi-treningi – cykliczne warsztaty dla profesjonalnych tancerzy. Każdy kolejny tydzień zajęć jestprowadzony przez inną osobę, która proponuje swój autorski trening, decydując jaki ma byćjego charakter i temat przewodni. Pierwsze w tym roku zajęcia (8-11 stycznia) poprowadzi Kaya Kołodziejczyk.

Od prowadzącej:

„Techniki somatyczne jak i indywidualne podejście do twórcyruchu w obecnym tańcu wykorzystywane są zarówno w pracy choreograficznej jak izajęciach rozgrzewających.Łącząc moje doświadczenia jak i świeżo nabyte informacjez najrozmaitszych dziedzin sztuki od technik tanecznych po edycje video, chciałabymserdecznie zaprosić na otwarty trening.Integracja wszystkich części ciała do funkcjonalnego ruchu jest głównym celem zajęć apraca nad związkiem z grawitacją czy odniesieniem między innymi do podłogi będzieczęścią składową codziennych spotkań. Podczas ich trwania, zgłębimy tajniki odwracaniakwestii lokowania i organizacji mechaniki ruchu. Ponieważ jest to tylko tydzień, celembędzie, podniesienie świadomości mechanizmów ruchu zamiast koncentrowanie się naautomatycznym wykonaniu lub „zgapianiu” estetyki odtwórczo-wykonawczej. Zajęciaodbywają się na boso.”

Kolejne zajęcia (w dniach 15-18 stycznia) poprowadzi Magdalena Ptasznik:

„Proponuję trening, który może być traktowany zarówno jako codzienna praktyka jak i przygotowanie ciała do dalszej pracy. Celem zajęć jest rozwijanie świadomości ciała i przestrzeni w ruchu. Skupiać będziemy się nie na powtarzaniu skomplikowanych sekwencji, ale eksplorowaniu zadań ze świadomością, uwagą skierowaną na detal i precyzję. Celem wykonywania ćwiczeń jest zrozumienie jak dany ruch funkcjonuje i jak jeszcze może funkcjonować w moim ciele, a nie jedynie nauczenie się wykonywania go. Każdy dzień poświęcimy innemu zagadnieniu w treningu tancerza, performera: wtorek – organizacja ciała i koordynacja, środa – świadomość przestrzeni, czwartek – trening z partnerem, piątek – ruch i wzrok. Będziemy wykorzystywać elementy takich praktyk jak Material for the Spine, S.Paxtona, Body Weather, Release, oraz elementy improwizacji. Zajęcia przeznaczone są dla osób mających już pewne doświadczenie w pracy z ciałem, ale nie koniecznie zaawansowanych – każdy może pracować na swoim poziomie.”

Profi-treningi odbywają się od wtorku do piątku w godz. 10:00-12:00 (z założeniem, żepierwsze pół godziny przeznaczone jest na samodzielną rozgrzewkę).Koszt udziału w zajęciach to 20 zł jednorazowo (60 zł/4 wejścia) lub karta MultiSport.

Informacje i zapisy: ttzawirowania@gmail.com; Tel. 780555280

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close