Wersja do druku

Udostępnij

Jak wygląda depresja oczami mężczyzny? Młodzi twórcy podjęli próbę znalezienia odpowiedzi na to pytanie i wspólnie stworzyli spektakl teatru tańca pt. Jego, który podejmuje problem kondycji współczesnego człowieka, w tym depresji dotykającej coraz więcej i coraz młodszych osób. Poprzez projekt artystyczny twórcy chcą przybliżyć odbiorcom te aspekty życia młodych ludzi, które wiążą się z konfrontacją z ideałami, stereotypami oraz autorytetami.

Projekt Jego łączy w sobie wartości artystyczne, edukacyjne i społeczne. Do udziału zostali zaproszeni młodzi tancerze, którzy pod kierunkiem profesjonalistów – Pawła Michno i Doroty Dmochowskiej (choreografów) oraz Grzegorza Pohla (reżysera) pracują nad spektaklem tanecznym. Warszawska premiera, która odbędzie się 22 lutego w Teatrze Muzycznym Rampa w Warszawie (ul. Kołowa 20) poprzedza Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją, który obchodzony jest co roku 23 lutego. Partnerem projektu jest Fundacja ITAKA, która również w tym roku w ramach akcji „Stop Depresji” prowadzi kampanię Smutni nastoletni mającą za zadanie ukazać problem depresji wśród nastolatków. Akcja ma na celu wzrost świadomości rodziców, opiekunów i nauczycieli względem choroby, która często może nie zostać na czas rozpoznana i rozwijać się niezauważona przez wiele lat.

Spektakl pt. „Jego” ukazuje portret mężczyzny uwikłanego w stały konflikt z samym sobą i światem. Gdzieś pomiędzy próbą walki a całkowitą bezsilnością bohater spektaklu stara się odnaleźć swoją tożsamość, swoje własne „Ja”. – Stłamszony niemocą sprostania wymaganiom otoczenia, mężczyzna coraz bardziej zamyka się w swoim własnym wewnętrznym złudnym azylu, będącym połączeniem snów i marzeń, obrazów z przeszłości i przyszłości. Zbyt mocno przeżywający każdą chwilę, ma problem z odnalezieniem sięw każdej następnej, a rozbieżność między oczekiwaniami a rzeczywistością prowadzi do jego powolnego upadku… – tak spektakl opisują sami twórcy.


Bilety do nabycia na stronie www.biletomat.pl
Czas trwania spektaklu: 1 godz. 40 min.

Wydarzenie na Facebooku

O Stowarzyszeniu: B’Art Stowarzyszenie Artystyczne tworzą młodzi ludzie, których pasją jest przede wszystkim teatr i taniec. Poprzez tworzenie spektakli, organizację warsztatów, projektów i wydarzeń kulturalnych, podejmowanie ciekawych inicjatyw, promuje twórców młodego pokolenia. Stowarzyszenie ma charakter egalitarny, wspiera zarówno amatorów jak i profesjonalistów, którzy rozpoczynają swoją karierę artystyczną. Pomysł zawiązania Stowarzyszenia narodził się w grupie ludzi, którzy choć są młodzi, mają na swym koncie udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych zarówno profesjonalnych jak i amatorskich: tworzyli spektakle teatralne i taneczne, choreografie, scenariusze, realizowali projekty w kraju i za granicą, są laureatami nagród w konkursach i festiwalach. W swej pracy stawiają przede wszystkim na realizację projektów autorskich, w których chcą zwracać uwagę na ważne problemy i zjawiska społeczne. Prezesem Stowarzyszenia jest Bartłomiej Stec.

Fanpage B’Art Stowarzyszenia Artystycznego

Strona kampanii „Stop Depresji” Fundacji ITAKA

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close