Wersja do druku

Udostępnij

-Day został zainicjowany przez Eve Ensler – początkowo głównie autorkę Monologów Waginy, a teraz główną aktywistkę Organizacji V-Day przeciw przemocy wobec kobiet. W tym roku 14 lutego pod hasłem One Billion Rising odbędzie się w wielu miejscach na świecie. Odpowiedzią na Światowy Dzień Powstania Kobiet w Warszawie będzie projekt Niech Wyleje Rzeka, pomysłu i autorstwa Ilony Grochowskiej i Joanny Ogrodnik.

Jest on otwarty dla kobiet bez względu na ich umiejętności taneczne, wiek, pochodzenie, dla kobiet które chcą się przyczynić do walki przeciw przemocy wobec kobiet. Walki bez użycia broni, walki poprzez poczucie siły, jaką daje bycie we wspólnocie, walki możliwej dzięki transformacji w ruchu utartych symboli uśpionych w ciele. Celem jest wyzwolenie w kobietach zblokowanych możliwości, poprzez ciało i wspólny ruch. Choreografia składać się będzie z elementów tańca współczesnego, etnicznego oraz kontakt improwizacji. Ma ona zwrócić uwagę na rolę, jaką może spełniać wspólnotai dać szansę na znalezienie się w jednej z takich współnot.

Spektaklowi będzie towarzyszyła grana na żywo muzyka z wykorzystaniem instrumentów etnicznych głównie z regionów Persji (bębny obręczowe, tabla, ud, flet, gitara, przeszkadzajki, głos).

Począwszy od 1 lutego będą odbywać się przygotowania do choreografii i będą trwać do 14 lutego, tj. do dnia spektaklu. Trwają zgłoszenia do projektu na email niechwylejerzeka@gmail.com. Pomysłodawczynie zapraszają do udziału kobiety i muzyków. Próby będą się odbywać w przestrzeni 1500m² przy ul. Solec 18/20.

Spektakl Niech Wyleje Rzeka zaplanowany jest na 14 lutego o godz.17.00.

Przed pokazem odbędzie się projekcja krótkometrażowego filmu Hanki Brulińskiej Biec w stronę Ty (http://www.facebook.com/RunningTowardThou).

Projekt Niech Wyleje Rzeka został objęty opieką ze strony Fundacji Feminoteka (www.feminoteka.pl). W Warszawie łączymy się i liczne akcje tego dnia mają namówić kobiety i mężczyzn do powstania przeciwko przemocy cichej, głośnej i bezkarnej, psychicznej i fizycznej. Na stronie FEMINOTEKI feminoteka.pl będzie można zobaczyć uaktualnianą listę miejsc, wydarzeń i szczegółów – by dołączyć.

Szczegółowe nformacje o projekcie Niech wyleje rzeka

Biogramy autorek projektu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close