Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Zawirowania w najbliższą sobotę, 12 czerwca, zaprasza na prezentacje dwóch projektów choreograficznych – Beniamina Citkowskiego oraz Marty Kosieradzkiej, których punktem wyjścia jest woda. Artyści i widzowie celebrować będą jej wartość i siłę. Spektakle są częścią tegorocznej edycji międzynarodowego wydarzenia Global Water Dances Festival 2021 organizowanego we współpracy z Tanz & Theater im Phynix.

 

To już szósta edycja festiwalu mającego na celu zwrócenie uwagi społeczności światowej na kwestie bezpieczeństwa wodnego i ochrony jej zasobów. Global Water Dances wykorzystuje uniwersalny język tańca i filmu, aby promować świadomość oraz zmianę codziennych nawyków. W tym roku artyści zatańczą dla wody w ponad 180 miejscach na kuli ziemskiej.

 

O projekcie Beniamina Citkowskiego:

 

Podczas pracy nad projektem artyści szukali kojącej i spokojnej miejskiej przestrzeni w Warszawie. Wybrali lokalizację w pobliżu lewego brzegu Wisły na Płycie Desantu 3 Dywizji Piechoty. W działaniu choreograficznym przygotowanym przez Beniamina Citkowskiego najważniejsza jest woda i ludzie, wdzięczność za wodę i życie, które w nas płynie. 

Celebrowana jest jej wartość i siła. Każdy jest zaproszony do dołączenia do rytuału i wspólnego tańca.

 

12 czerwca, godz. 10.00

Choreografia: Beniamin Citkowski
Wykonanie: Michał Godlewski, Agata Kwiatkowska, Karolina Łukaszewska, Izabela Maniszewska-Weyher, Karolina Nosowicz, Anna Przypolska, Ewa Rykowska, Marta Sikora, Věra Voěvodina, Julia Wilicka, Magda Wilicka

 

Płyta Desantu 3 Dywizji Piechoty
Solec / Warszawa

 

O projekcie Marty Kosieradzkiej:

 

Zimny, wyrafinowany i subtelny kolor morza i oceanu.
Niebo, otwarta przestrzeń, nieskończona dal.
Chłodzi od pustynnego skwaru, zaskakuje swoją niestabilną naturą.
Faluje, przepływa, unosi się i uderza o brzeg.

 

12 czerwca, godz. 11.00

Choreografia: Marta Kosieradzka
Wykonanie: Małgorzata Bartecka, Marta Kosieradzka, Klaudia Mierzejewska, Anna Tytus, Natalia Sykut, Magdalena Zdanowicz

 

Płyta Desantu 3 Dywizji Piechoty
Solec / Warszawa

 

Więcej o festiwalu Global Water Dances tutaj

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close