Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Warszawskiego Centrum Pantomimy pokaże przedpremierowo swój najnowszy spektakl w reżyserii Lionela Menarda. Prezentacje odbędą się w dniach 14 i 15 maja o godz. 19.00 na Scenie Przodownik Teatru Dramatycznego (ul. Olesińska 21).

Jest styczeń 1991 kiedy prezentuję Marcelowi Marceau swoją etiudę reżyserską. Ma to być krótki mimodram opowiadający o życiu lokalnej szkoły na przedwojennej wsi.

– Jak ją zatytułowałeś? –  zapytał

– „Klasa” proszę pana.

 

Doskonale pamiętam tę ciszę, która zapadła, Mistrz wrócił myślami do swojego dzieciństwa, przeczuwał u kresu tej pięknej epoki tragiczny ciąg dalszy. Wojna miała wszystko unicestwić.

 

– Lionel, byłoby dobrze gdyby na końcu tej sztuki dzieci dorosły, potem postarzały się i wtedy przypomniały sobie o straconych złudzeniach z młodości.


To musiało bardzo leżeć mu na sercu, bo długo zachęcał mnie do kontynuowania tej pracy. Aby oddać mu hołd, wskakuję do tej rzeki… wyobrażam sobie jego przenikliwe spojrzenie i lekki uśmiech. „Klasa” nazywa się dzisiaj „Terre rouge”, Panie Marceau, Panie Marceau, wyruszamy…- mówi Lionel Menard

 

Scenariusz i reżyseria: Lionel Menard


Asystent reżysera: Paulina Staniaszek

Scenografia/ kostiumy: Lionel Menard


Oprawa muzyczna: Franck Gervais

 

Występują: Ewelina Grzechnik, Marta Grądzka, Paulina Szczęsna, Paweł Kulesza, Ireneusz Wojaczek, Bartłomiej Ostapczuk.

 

TEATR Warszawskiego Centrum Pantomimy jest grupą teatralną tworzoną przez aktorów od lat związanych z Warszawskim Centrum Pantomimy. Spektakle Teatru realizują twórcy sztuki pantomimy z całego świata. Dzięki połączeniu umiejętności aktorów oraz wyobraźni i doświadczenia zapraszanych twórców staramy się ukazać, jak wiele Sztuka Pantomimy ma do zaoferowania współczesnemu widzowi

 

Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem Dramatycznym m. st. Warszawy.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close