Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza do Starej Prochowni w Warszawie na przedpremierowe pokazy spektakli. W sobotę 26 października 2013 roku o godzinie 18.00 pokaże 50 twarzy Ewy, a w niedzielę 27 października – wspólny projekt z Fundacją Artystyczną PERFORM The Conspiracy. Choreografia do obydwu spektakli powstała na skutek pracy zbiorowej Magi Radłowskiej i Pauliny Święcańskiej (oba spektakle) oraz dodatkowo Elwiry Piorun – w przypadku 50 twarzy Ewy. Obydwa spektakle dotyczą sytuacji współczesnych kobiet. Podczas gdy, 50 twarzy Ewy przedstawia różne oblicza kobiecości, The Conspiracy skupia się na konkretnym temacie cierpienia – jest prawie laboratoryjną próbą zbadania zależności między przemocą a jej medialnym wizerunkiem. Na przykładzie relacji dwóch kobiet przedstawia współczucie dla ofiary połączone z fascynacją katem. Gdzie kończy się ryzykowna zabawa w teatr, a zaczyna realny gwałt?

50 twarzy Ewy

50 twarzy Ewyto spektakl przedstawiający kobiety tak różne, jak różne jest ich pochodzenie, środowisko w którym żyją oraz relacje z mężczyznami. Kobiety zamknięte, kobiety wyzwolone, kobiety delikatne, kobiety silne i niezależne, kobiety dominujące i kobiety zdominowane. Ile twarzy ma współczesna „Ewa”?

Występują: Elwira Piorun, Maga Radłowska oraz Paulina Święcańska.

Choreografia: zbiorowa

Czas trwania: 60 min

The Conspiracy

Czy wolno przemoc w więzieniach, śmierć dyktatorów czy walki uliczne wpisywać w model masowej kultury, która tworzy z nich swoiste kiczowate obrazki wykorzystywane w Internecie? Czy sztuka ma prawo przetwarzać przemoc i tworzyć z niej dzieło sztuki? Jak daleko można się posunąć w prowokacji własna nagością, przemocą i cierpieniem? Czy wykorzystywanie podtekstów seksualnych nie obraża przypadkiem ofiar? Czy istnieje coś takiego jak pornografia zbrodni? Te pytania stały się inspiracją dla projektu w wykonaniu dwóch tancerek, które starają się zbadać problem i przedstawić go w kontekście współczesnych wydarzeń i ich odbicia w kulturze masowej.

Tańczą: Paulina Święcańska, Maga Radłowska

Choreografia: zbiorowa

Czas trwania: 30 min

Rezerwacja: ttzawirowania@gmail.com
tel. 780 555 280 (pn-pt 10:00-18:00)

Bilety: 20zł.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close