Wersja do druku

Udostępnij

Puenty – twarde baletki, używane w balecie, przeznaczone przede wszystkim do tańca klasycznego. Tańcząc, tancerki stoją na samych czubkach palców, czyli wchodzą na puenty. Artystka wchodząca na puenty ma stwarzać wrażenie lekkości i unoszenia się w powietrzu. Puenty to opowieść o miłości do baletu. Miłości trudnej, wymagającej, której nikt i nic nie było w stanie zabić. Historia o długiej i trudnej drodze od pierwszych pas w szkole baletowej do momentu, w którym „grube kaczątko” przemienia się w „majestatycznego łabędzia.” Na prapremierę spektaklu w w wykonaniu Natalii Marii Wojciechowskiej zaprasza w dniach 23-24 lipca o godz. 20.00 Teatr Druga Strefa w Warszawie (ul. Magazynowa 14A).

 

Więcej o spektaklu:

A nasza opowieść zaczyna się tak: „Tata dostał od jednego ze swoich klientów podwójne zaproszenie na Jezioro łabędzie. Ale nie chciał iść. Wolał siedzieć w domu nad jakimiś dokumentami. Więc to ja poszłam z mamą żeby drugi bilet się nie zmarnował. Też nie za bardzo chciało mi się iść. Fakt, chodziłam wtedy na zajęcia taneczne w domu kultury, ale moim życiem był hip hop. joł, joł! Wcale nie miałam ochoty oglądać jakichś staromodnych podrygów. Ale mama obiecała lody po przedstawieniu…”.

Autor tekstu: Sławomir Kowalski
Wykonanie: Natalia Maria Wojciechowska
Reżyseria, dramaturgia, scenografia i wizuale: Sylwester Biraga
Choreografia: Natalia Maria Wojciechowska i Sylwester Biraga
Plakat: Kamil Rekosz

Foto: Piotr Leczkowski

Obsługa techniczna: Eligiusz Baranowski

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

 

Bilety online 50,00 zł | Bilety w kasie teatru 55,00 zł

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close