Wersja do druku

Udostępnij

Małgorzata Haduch i Unfinished Company zaprasza do udziału w projekcie Passing Through…Palac Kultury podczas tegorocznego festiwalu Re:wizje w Warszawie .Projekt odbędzie się w dniach 1-3 grudnia 2011 roku, finał z pokazem podczas właściwego festiwalu (3 grudnia). Przechodząc przez…Pałac Kultury realizowany jest w oparciu o eksperymentowanie z zasadami kompozycji i improwizacji Davida Zambrano Passing Through. Wybrani polscy tancerze prowadzeni przez dwie tancerki grupy 50collectiVe- Malgorzatę Haduch oraz Rachel Ogle z Australii, przez 3 dni będą zgłębiać nowy język tańca w zderzeniu z improwizowaną muzyką na żywo (członkowie zespołu HERA: Pawel Postaremczak i Ksawery Wójciński). Wymiar site-specific, czyli występ w miejscu niekonwencjonalnym, motywuje do praktyki przystosowania się w każdej sytuacji by w pełni i spontanicznie wyrażać siebie. Nadaje także nowy kontekst artystycznym poszukiwaniom Unfinished Company, gdzie muzykalność ciała oraz solo versus ensamble pozostają w centrum uwagi. Passing Through…Pałac Kultury jest częścią projektu 5of50 realizowanego przez Unfinished Company na przełomie 2011/2012.

Informacja od artystki:

Kiedy? 1, 2, 3 Grudnia w godzinach 14:00-18:00 w Palacu Kultury

Co? Zambranowskie Passing Through z elementami niespodzianek jak zwykle.

Z kim? Małgorzata Haduch oraz Unfinished Company tym razem z chłopcami z Hery, czyli Ksawery Wójciński i Paweł Postaremczak znowu z nami az przez 3 dni!!!! Oraz prosto z Australii Rachel Ogle – cudowna tancerka z 50 Days Costarica..

Na koniec – wspólny występ 3 grudnia około godziny 17:30

Wisienka na czubku tortu – udział dla tancerzy jest bezpłatny…..

ALE udział jest możliwy tylko w pełnych 3 dniach prób (nie ma chodzenia w kratkę) ORAZ dokonanie jednej formalności – wyślijcie proszę na adres unfinishdcompany@gmail.com 1 do 5 zdań dlaczego chcecie wziąć udział w Passing Through Pałac Kultury 🙂

Równocześnie bardzo proszę prześlijcie dalej do tancerzy na świecie i w Polsce punkty 1-7 w celu zmontowania większej ilości tancerzy do tego szalonego pomysłu, Im więcej osób tym dalej i lepiej poznamy Zambranowskie Passing Through

Poniżej dla wnikliwych więcej oficjalnych informacji co będziemy robić i dlaczego jeśli punkty od 1-7 nie wystarczają 😉

(…) a teraz kilka kroków od ściany do ściany – passing through

tymi schodkami w górę, czy tamtymi w dół- into the earth out of the earth

a potem trochę w lewo, jeżeli nie w prawo – right-left-left-right

skądkolwiek dokądkolwiek – where are you coming from and where do you go

aż do skrzyżowania- crossing pathways

gdzie się zbiegają żeby się rozbiegnąć – cohesion expansion

twoje nadzieje, pomyłki, porażki, próby, zamiary i nowe nadzieje- life experience

( Labirynt Wisławy Szymborskiej/Słownik Języka Davida Zambrano )

Do obejrzenia: Move your spirit

http://www.youtube.com/unfinishd#p/a/u/4/YfxWckmY8L0

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close