Wersja do druku

Udostępnij

XI edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania odbędzie się w Warszawie w dniach 19-25 czerwca 2015. Tegoroczna edycja skupia się na prezentacji różnorodności kultury włoskiej, którą reprezentować będzie pięć spektakli z Florencji, Neapolu, Pizy i Sycylii.Wystąpią: Silvia Gribaudi, Art. Garage, Versiliadanza, Movimentoinactor Promozione, a także (z dwoma speklami) znakomity i znany w Polsce teatr tańca  Compagnia Zappalà Danza. Przekrój tematów podejmowanych przez włoskich artystów będzie szeroki: od tematyki starości i animalistycznego wymiaru człowieczeństwa, po spektakl w hłodzie Pinie Bausch i refleksję na temat sytuacji współczesnych imigrantów.

 

Osobny blok stanowić będzie cykl Hongkong New Wave, będący efektem współpracy Fundacji Scena Współczesna i Zawirowań z dwoma festiwalami w Chinach. W ostatnich latach festiwale te mają charakter regionalny, dlatego w Warszawie zagoszczą młodzi artyści  z Hongkongu.  Ponadto w programie Wieczór Młodych Choreografów, w ramach którego wystąpią twórcy z Cypru, Francji, Izraela, Wielkiej Brytanii   i Polski (w tym Ido Cedar, zwycięzca zeszłorocznego Konkursu Choreograficznego WarsawZawirowaniaDance). Gospodarzy reprezentować będzie duet Teatru Tańca Zawirowania – Elwiry Piorun i Szymona Osińskiego w choreografii Wybieg autorstwa Karoliny Kroczak; a także Warszawska Fauna – pokaz realizowany w ramach Akademii Tańca dla Seniorów, oraz pokaz grupy Z, pracującej z Karoliną Kroczak.

 

Na festiwali wystąpi także Granhøj Dans z Danii z Rite of Spring – dwiema inscenizacjami Święta wiosny, w wersji żeńskiej (dorastanie we współczesnym świecie, w elementami zaczerpniętymi z popkultury i feminizmu), oraz męskiej (przyjrzenie się mitycznej wizji męskości i inicjacji mężczyzn do życia w świecie/społeczeństwie).

 

Stały punkt Festiwalu stanowić będą warsztaty tańca współczesnego, wśród pedagogów m.in. artyści Compagnia Zappalà Danza, czy Ido Tadmor (contemporary ballet). Polską kadrę reprezentować będą artyście, którzy do tej pory nie mieli okazji uczyć w Warszawie: Andrzej Adamczak z Polskiego Teatru Tańca i Wojtek Kaproń z Lubelskiego Teatru Tańca.

 

Do pobrania: PROGRAM

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie festiwalu: www.zawirowania.com.pl

Warsztaty

Sceny prezentacji spektakli: 

Teatr Wielki – Opera Narodowa 
Stara Prochownia
Teatr Collegium Nobilium
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

 

 Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

 

 

Patronat honorowy:

 

 

Logo Narodowe Centrum Kultury (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close