Wersja do druku

Udostępnij

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w zajęciach Ruch w Instytucie 2019, czyli w cyklu warsztatów z ruchu i świadomości ciała, organizowanych przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Ogłaszamy konkurs, w którym do wygrania jest 6 karnetów na wiosenny cykl zajęć. Przypominamy też, że już dziś o godz. 18.30 odbędą się otwarte zajęcia wprowadzające w najbliższą edycję programu. Poprowadzą je choreografki: Katarzyna Sitarz, Maria Stokłosa i Aleksandra Osowicz. Prowadzące zaproponują kilka ćwiczeń, przybliżających ten aspekt choreografii lub tańca, którym zajmą się podczas swojego bloku zajęć warsztatowych w cyklu wiosennym (kwiecień–czerwiec).

 

Aby wygrać karnet na cykl wiosenny zajęć Ruchu w Instytucie 2019 należy odpowiedzieć na pytanie:

 

Kto dotychczas prowadził zajęcia w ramach programu Ruch w Instytucie (prosimy podać imiona i nazwiska przynajmniej 4 prowadzących)?

 

Odpowiedzi należy przesyłać na adres: anna.opolska@taniecpolska.pl(w tytule maila prosimy zaznaczyć: „Konkurs”). Sześć pierwszych osób, które prześlą prawidłowe odpowiedzi otrzyma karnet na cykl wiosenny, startujący 1 kwietnia.

 

Ruch w Instytucie 2019 to kontynuacja programu, który rozpoczął się  w marcu 2017 roku. W tej odsłonie organizatorzy proponują dwa cykle: kwiecień-czerwiec oraz wrzesień-grudzień. Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki od 9.00 do 11.00.

 

Harmonogram cyklu wiosennego:

 

Między ciałem a głosem: ćwiczenia (w) ruchu uwagi
1, 8, 15, 29 kwietnia 2019
Katarzyna Sitarz

Praktyki dotyczące relacji głosu, ciała, ruchu i wyobraźni. Wielopoziomowa obecność ciała i głosu w ruchu oraz ich zdolności komunikowania się. Rozwijanie uważności, percepcji i wrażliwości. Zajęcia są częścią projektu badawczego Między ciałem a głosem realizowanego w ramach Stypendium Badawczego Grażyny Kulczyk 2019.

Poza słowami. Inna obecność na scenie
6, 13, 20, 27 maja 2019
Maria Stokłosa

Odkrywanie „nowego” źródła działania poprzez wskazanie na ciało i inne elementy choreografii. Praca z dotykiem, czerpanie przyjemności płynącej z ciała i tańca, stworzenie przestrzeni bezpieczeństwa dla indywidualnych poszukiwań.

 

Wspólne. Praktykowanie zbiorowości
3, 10, 17, 24 czerwca 2019
Aleksandra Osowicz

Praca nad doświadczeniem, relacją, wymianą myśli. Ćwiczenia rozwijające świadomość ciała, grupy i ich relacje. Odkrywanie wspólnego języka, uaktywnienie wyobraźni, odkrycie potencjału i siły wspólnego tworzenia.

 

bilety:
pojedyncze zajęcia – 30 zł (osoby powyżej 60 roku życia – 15 zł)
karnet na miesiąc – 100 zł
karnet na cykl wiosenny– 290 zł (250 zł w przedsprzedaży)
karnet na cykl jesienny – 370 zł (320 zł w przedsprzedaży)

Bilety dostępne na stronie www.instytut-teatralny.pl oraz w księgarni „Prospero” w Instytucie Teatralnym, liczba miejsc ograniczona.

 

Więcej informacji: ruch@instytut-teatralny.pl i na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego

 

***

Ruch w Instytucie to cykliczne zajęcia z ruchu i świadomości ciała, mające na celu rozwijanie umiejętności oraz zwiększanie wiedzy o współczesnej choreografii i tańcu w praktyce. Zajęcia kierowane są do profesjonalnych aktorów scen tradycyjnych, performerów, teoretyków oraz ludzi teatru, jak również do amatorów, którzy nie mają przygotowania tanecznego, ale chcą rozwijać swoje umiejętności pracy z ciałem i ruchem. Warsztaty prowadzone są zarówno przez choreografki zrzeszone w Centrum w Ruchu, jak również przez zaproszonych do programu gości – co miesiąc inny twórca dzieli się swoimi metodami pracy. Spotkania mają charakter dwugodzinnych lekcji, podczas których spotykają się profesjonaliści i amatorzy, środowisko teatralne ze środowiskiem tanecznym. Wspólne działanie i wzajemna inspiracja sprzyjają wymianie doświadczeń i wypracowywaniu nowych modeli pracy w teatrze i tańcu. Organizatorzy zachęcają do regularnego uczestnictwa, ale istnieje także możliwość udziału w pojedynczych zajęciach.

 

Ciało aktora może być jego największym przyjacielem, albo największym wrogiem.
Michaił Czechow

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close