Wersja do druku

Udostępnij

taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci i uczy.

Oswajając nas z widokiem pięknych form i roztaczając

przed nami świat czarujących dźwięków,

łączy harmonijne piękno duchowe i piękno cielesne

i w ten sposób rozwija i kształci nasz smak.


Lukian z Samosate „Dialog o tańcu”Mała Terpsychora to autorski program edukacyjny stworzony dla dzieci i młodzieży. Jego idea polega na organizowaniu zajęć artystycznych, których celem jest rozbudzanie wyobraźni, twórczego postrzegania świata i wrażliwości na piękno. Zajęcia przebiegają w miłej i bezstresowej atmosferze, często przybierają formę dobrej zabawy. Jednocześnie wprowadzają dzieci i młodzież w świat sztuki tańca, kształcą i rozwijają takie cechy jak: spostrzegawczość, koordynacja ruchowa, poczucie rytmu, muzykalność. Ponadto wyrabiają wśród uczestników nawyk prawidłowej postawy, stwarzają też doskonałą okazję do rozwijania zdolności manualnych. Pomagają w nabyciu umiejętności szybkiego zapamiętywania, kojarzenia i współpracy w grupie, uczą słuchania muzyki i wyrażania ruchem własnych emocji. http://www.terpsychora.edu.pl/home

Mała Terpsychora to również szansa na odkrycie młodych talentów i odpowiednie nimi pokierowanie. Zajęcia odbywają się w Galeria „Apteka Sztuki” w Warszawie. Składają się z części teoretycznych i praktycznych. W pierwszej uczestnicy w ciekawy i przystępny, dostosowany do wieku sposób wprowadzeni zostają w świat sztuki tańca, baletu, muzyki i sztuk plastycznych. W drugiej poznają podstawowe elementy tańca i baletu, z czasem łączone w większe układy choreograficzne. Prowadzone są przez zawodowych tancerzy z wykształceniem pedagogicznym, artystów baletu, teoretyków tańca, oraz gościnnie artystów muzyków i plastyków.

Organizowane są w następujących grupach wiekowych:

• 4- 5 lat

• 6- 8 lat

• 9-11 lat

•12-15 lat

W sobotę, 12 października o godzinie 12:00 Mała Terpsychora zaprasza dzieci w wieku 4-9 lat do Galerii Apteka Sztuki w Warszawie (al. Wyzwolenia 3/5) na pierwsze zajęcia z cyklu Spotkania ze sztuką tańca. Uczestnicy spotkania będą rozmawiać o tańcu i poznają Swanildę, jej rywalkę Coppelię, Franza oraz dr Coppeliusa, bohaterów słynnego baletu komicznego Coppélia, czyli Dziewczyna o szklanych oczach; dowiedzą się, jak rozmawiają ze sobą tancerze na scenie i będę próbowali naśladować ich ruchy.

Zajęcia poprowadzą: Eduard Bablidze – tancerz Polskiego Baletu Narodowego oraz Katarzyna Gardzina-Kubała –krytyk muzyczny i baletowy, autorka baletowego bloga Na czubkach palców, współautorka serii książek dla dzieci Bajki baletowe.

Patronat nad wydarzeniem objęło Wydawnictwo Studio Blok, wydawca serii książek dla dzieci i młodzieży Bajki Baletowe.

Więcej:

http://www.terpsychora.edu.pl

info@terpsychora.edu.pl

Galeria Apteka Sztuki założona została w 2007 roku. Prowadzona jest przez organizację pożytku publicznego Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”. Jest to unikatowe na skalę europejską przedsięwzięcie, które jednocześnie jest galerią sztuki współczesnej i Zakładem Aktywności Zawodowej Osób Niepełnosprawnych. Apteka Sztuki jest niezależną instytucją kultury prezentującą i promującą artystów, działających w obszarze różnych gatunków sztuki współczesnej. Galeria realizuje

również projekty w przestrzeni publicznej oraz przedsięwzięcia kulturalno- społeczne. Oprócz wystaw w Galerii organizowane są spotkania literackie, wykłady, warsztaty i zajęcia dla dzieci.

http://www.aptekasztuki.eu/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close