Wersja do druku

Udostępnij

Nowych Form Teatru Fizycznego. To pierwszy tego typu przegląd spektakli i pokazów pracy młodych artystów, twórców nowych form łączących teatr fizyczny, taniec, sztukę performansu i media. Pokazy odbywać się będą w nowej warszawskiej przestrzeni o nazwie LUB/LAB – na praskim Kamionku – poświęconej pracy laboratoryjnej i edukacji teatralnej. Publikujemy program przeglądu.

 

PROGRAM

LUB/LAB ul. Lubelska 30/32, Warszawa

15-16 października (sobota/niedziela) godz.19.00.

 

premiera ORFEO’70: monoperformance

reżyseria: Dawid Żakowski

występuje: Kamil Adamus

wizualizacje i zdjęcia: Robert Rabiej

produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa

 

Spektakl stanowi podsumowanie doświadczeń emigracyjnych – oglądamy Orfeusza, który po latach wraca do Polski, aby odnaleźć Eurydykę. Ścieranie się języków i kultur wpływa na sposób, w jaki odczytuje on kraj, tak w sensie przemian historycznych, jak i obyczajowych. Spektakl operuje wieloma rodzajami dyskursu użytymi w celu poszukiwania słowa, obrazu i pisma, które służą przywróceniu pamięci tego, co minione.

 Więcej informacji

 

 

22-23 października (sobota/niedziela) godz.19.00 

To Skasimon/an Acoustic Narration, premiera polska

 

idea/dramaturgia: Elena Agathokleous

występują: Elena Agathokleous i Dimitres Spyrou

scenariusz oparty na tekstach „The Murderess” Alexandrosa Papadiamantisa i„ Ascesis: The Saviors of God” Nikosa Kazantzakisa

współpraca nad scenariuszem: Spyros Charalambous

muzyka: Dimitris Spyrou – Acapella Solo Loop

zdjęcia: Stella Nicolaidou

produkcja: Center of Performing Arts MITOS

 

To Skasimon/an Acoustic Narration to performance-koncert stworzony i wykonywany przez dwoje artystów z Cypru: aktorkę Elenę Agathokleous i muzyka Dimitrisa Spyrou. Opowiadają oni historię niespokojnej, błąkającej się duszy. Spektakl tworzy nową narrację dla tematów: agonii egzystencji, stanu zakochania, strachu przed pamiętaniem, właściwego wyboru.

Sztuka oparta jest na dwóch ważnych utworach literatury greckiej: The Murderess Alexandrosa Papadiamantisa  i Ascesis: The Saviors of God Nikosa Kazantzakisa.

 Więcej informacji

 

28 października (piątek) godz.17.00 

Common body – instalacja, premiera

występują: Karolina Dziełak, Helena Żakowska, Nela Mitukiewicz oraz uczestniczki i uczestnicy projektu „Common body”

idea/dramaturgia: Karolina Dziełak

współpraca choreograficzna.: Nela Mitukiewicz

produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa

 

Twórczynie projektu skupiły się na opartej na niewerbalnym przekazie relacji między dzieckiem i rodzicem. W trakcie pracy zaprosiły do włączenia się w projekt rodziców z niemowlętami i dziećmi w wieku do lat 3. Spektakl wykorzystuje zebrany w tym procesie materiał, jest wielogłosem opartym na indywidualnych doświadczeniach jego współtwórców.

Więcej informacji

 

29 października (sobota), prezentacja Kursu TF

otwarta dla publiczności lekcja teatru fizycznego

 

Pokazy towarzyszące (Centrum Promocji Kultury Praga Południe, ul. Podskarbińska 2, Warszawa):

 

24 października  (poniedziałek) godz.19.30

25 października (wtorek) godz.19.00

 

Badania solarystyczne 2.0, premiera: 1 września 2016, Festiwal Czarna Offca, Warszawa

reżyseria: Dawid Żakowski

zespół: Piotr Piotrowicz, Kamil Polański, Vera Popova, Maciej Tomaszewski, Małgorzata Trajkowska

muzyka: Konrad Bańburski

kostiumy: Aleksandra Anastazja Harasimowicz

konsultacja dramaturgiczna: Karolina Szczypek

konsultacja choreograficzna: Karolina Dziełak

produkcja: Karolina Dziełak, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa

 

Trwa rekrutacja do jednokierunkowej misji kosmicznej. Na pokładzie symulatora stacji badawczej spotykają się kandydaci walczący o udział w programie. Sprawdzana jest ich odporność psychiczna oraz emocjonalna i fizyczna wytrzymałość. Zostają poddani testom osobowości i somatycznym manipulacjom. Spektakl ma charakter interaktywnej zabawy, w której widz ma wpływ na wybór kandydatów i przebieg spektaklu – mówią organizatorzy wydarzenia. 

Więcej informacji

 

 

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1223429411048661/

 

Bilety do nabycia przed spektaklami. Rezerwacje pod adresem: stow.sn@gmail.com

normalny 15 zł / ulgowy 10 zł

 

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

 

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

Organizatorzy SOLO DUO TF

 

Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Celem Stowarzyszenia Sztuka Nowa jest wspieranie wartościowych działań i zjawisk artystycznych w Polsce i za granicą. Stowarzyszenie stwarza możliwości zaistnienia młodych twórców, grup, ciekawych projektów. Wspiera przedsięwzięcia na najwyższym poziomie artystycznym, które kreują nowe jakości w sztuce i nawiązują istotny dialog społeczny. Inicjatorem i liderem zespołu teatralnego Sztuki Nowej jest Dawid Żakowski. W ramach działalności edukacyjnej stowarzyszenie prowadzi projekty skierowane do różnorodnych grup wiekowych. Jego członkowie rozwijają działalność edukacyjną realizowaną poprzez warsztaty i projekty badawcze prowadzone w kraju i za granicą. W ramach działalności artystycznej Stowarzyszenia Sztuka Nowa kontynuuje badania nad techniką performera. Korzystając z tej tradycji, grupa młodych artystów współpracująca ze stowarzyszeniem rozwija sposób pracy przez eksperymentowanie z nowymi mediami, tworzenie nowatorskich choreografii czy wykorzystywanie różnorodnych technik pracy z ciałem.

sztukanowa.pl

 

 Stowarzyszenie Sztuka Nowa (miniaturka)

 

Pracownia TF

Pracownia Teatru Fizycznego to pierwszy tak kompleksowy projekt poświęcony teatrowi fizycznemu w Warszawie.  Obejmuje Scenę TF pokazującą twórczość młodych artystów teatru fizycznego, Kurs TF i Warsztaty TF umożliwiające pogłębienie umiejętności w obszarze własnego rozwoju ruchowego i sztuk performatywnych. Pracownia działa od września 2015 roku.

 

Pracownia Teatru Fizycznego (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close