Wersja do druku

Udostępnij

Dzisiaj rozpoczyna się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania. To kolejna odsłona wydarzenia, podczas którego warszawskiej publiczności prezentowani są polscy i zagraniczni artyści i zespoły. Uroczysta inauguracja festiwalu odbędzie się w plenerze prezentacją projektów choreograficznych przygotowanych przez Beniamina Citkowskiego oraz Martę Kosieradzką. Organizatorzy zapraszają o godz. 17.00 na Płytę Desantu 3 Dywizji Piechoty na warszawskim Solcu.

W następnych dniach odbędą się z kolei cztery międzynarodowe pokazy. W piątek 9 lipca pokazany zostanie spektakl greckiej artystki Anastasii Valsamaki, w sobotę będzie można zobaczyć przestawienie monachijskiego choreografa – Moritza Ostruschnjaka. Niedzielę uświetni pokaz estońskiego Teatru Tańca Fine5, z kolei w poniedziałek ze swoją najnowszą produkcją zaprezentuje się Dawid Żakowski. Wszystkie wydarzenia odbędą się w nowej siedzibie Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, przy ul. Giordana Bruna 9, nieopodal Pól Mokotowskich.

Program pierwszej części festiwalu:

Beniamin Citkowski i Marta Kosieradzka – plenerowa inauguracja festiwalu
8 lipca, godz. 17.00, Płyta Desantu 3 Dywizji Piechoty (Solec, Warszawa)

Anastasia Valsamaki – Body Monologue
9 lipca, godz. 19.30,  nowa siedziba Centrum Teatru i Tańca, ul. Bruna 9

Moritz Ostruschnjak – Tanzanweisungen  (it won’t be like this forever)
10 lipca, godz. 19.30, nowa siedziba Centrum Teatru i Tańca, ul. Bruna 9

Fine5 – FN
11 lipca, godz. 19.30, nowa siedziba Centrum Teatru i Tańca, ul. Bruna 9

Dawid Żakowski & Sztuka Nowa – IV RP Snów
12 lipca, godz. 19.00, nowa siedziba Centrum Teatru i Tańca, ul. Bruna 9

 

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/zawirowania/.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close