Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek wieczorem na warszawskich widzów tańca czeka jeszcze inna propozycja taneczna. O godz. 19.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (ul. Elektoralna 12) zostanie pokazany spektakl Anioły Warszawskiego Teatru Tańca. Przedstawienie powstało z inspiracji twórczością amerykańskiego choreografa Williama Forsythe`a, a w szczególności jego widowiskiem Hypothetical Stream, opowiadającym o relacjach ludzi-aniołów. Bazę wyjściową scenariusza stworzonego przez Aleksandrę Dziurosz do przedstawienia Anioły stanowią treści zaczerpnięte z Nowego Testamentu – z Apokalipsy św. Jana. Spektakl opowiada o sytuacji przejścia z postaci ludzkiej w anielską – momencie apokalipsy. Kim są anioły? Czym jest śmierć? Jak na ten moment reaguje człowiek?

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Anioły
Idea i reżyseria: Aleksandra Dziurosz
Choreografia: praca zespołowa WTT
Muzyka: Gabor Halas, muzyka dawna
Kostiumy i scenografia: Aleksandra Dziurosz
Projekcje video: Michalina Musielak
Wykonanie: Warszawski Teatr Tańca w składzie: Anna Maria Karabela, Anna Majder, Alpha Sanneh, Bartosz Miłosz Martyna.

Koordynator/kontakt: Magda Chabros, tel. 22 586 42 04, m.chabros@mckis.waw.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close