Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 15-17 lutego 2013 Sie tu tańczy oraz Fundacja Burdąg organizują warsztaty Fighting Monkey, które poprowadzi Jozef Frucek, jeden z najbardziej cenionych pedagogów na świecie. Warsztaty obejmują techniki partneringu oraz improwizacji i prowadzone będzie w dwóch grupach zaawansowania. Technika Fighting Monkey to forma oczyszczania i słuchania, opracowana przez Jozefa Frucka i Lindę Kapetanea jako narzędzie doskonalenia i podbudzania ciała w całym jego kontekście. Wykorzystanie trudności i niebezpieczeństwa do budowania siły, zdolności przystosowawczych, energetycznego przepływu i ponownego zbadania tego, co możliwe w partnerowaniu. Uczestnicy zmierzą się z radością walki i tańca, aby odkryć zagubiony gdzieś potencjał fizyczny i mentalny. Wykorzystają partnera lub kilku partnerów do stworzenia zaskakujących, złożonych i niezwykłych sytuacji ruchowych. Poprzez różne zabiegi będą próbować wzbogacić materiał ruchowy i lepiej zrozumieć: w jaki sposób skuteczniej i sprawniej stawiać czoła siłom, które na nas oddziałują, jak możemy ich unikać lub je wchłaniać będąc nadal funkcjonalnie otwartym, jak przyjąć niebezpieczeństwo i trudności tak, żeby nadal rozwijać wewnętrzną siłę i stabilność. W końcu jak przewidywać zdarzenia, zanim wystąpią.


O pedagogu:

Jozef Frucek jest założycielem i członkiem grupy RootlessRoot. Ukończył Akademię Muzyki i Tańca w Bratysławie, broniąc pracę doktorską w 2002 r. W latach 2002–2005 Frucek był członkiem grupy Ultima Vez Wima Vandekeybusa, tworząc Blush (wersję sceniczną i filmową) oraz Sonic Boom. W latach 2005–2006 pracował z Królewskim Teatrem Flamandzkim w Brukseli (KVS) nad własną produkcją.

W 2006 Linda Kapetanea stworzyła RootlessRoot jako miejsce dla własnych produkcji, poszukiwań i nauczania. Wraz z Kapetanea Frucek opracowuje program badawczy dotyczący techniki Fighting Μonkey metodykę sztuk walki w edukacji tancerzy, aktorów i ruchowców. Regularnie prowadzą zajęcia na międzynarodowych festiwalach i w profesjonalnych szkołach. W latach 2006–2011 Frucek i Kapetanea wykładali na Ateńskiej Państwowej Szkole Tańca. Od 2012 r. Frucek jest członkiem kadry nauczycielskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego W Krakowie.


Produkcje:

ulldog Ant (Created for St. Gallen Theater, Switzerland)
Kireru (Rootlessroot production)
Chuck and Bruce (Created for Thomas Noon Dance Company, Spain)
Eyes In The Colors Of The Rain (Rootlessroot production)
Making of a Young Girl (Created for Norrdans Company Sweden
UNA – Unknown Negative Activity(Rootlessroot production)

100 Wounded Tears (Created for DOT 504 dance company, Czech R.)
Drawing a Tiger like a Dog (Created for Helsinki City Theater, Finland)
Burned tree is visiting Athens before next summer (installation) (Rootlessroot production)
Holdin’ Fast (Created for DOT 504 dance company, Czech R.)
Sudden Showers of Silence (Rootlessroot production)


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close