Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 15-17 lutego 2013 Sie tu tańczy oraz Fundacja Burdąg zapraszają na warsztaty Fighting Monkey, które poprowadzi Jozef Frucek, jeden z najbardziej cenionych pedagogów na świecie. Warsztaty obejmują techniki partneringu oraz improwizacji i prowadzone będzie w dwóch grupach zaawansowania.

Grupa zaawansowana: 3 dni x 2h improwizacja i technika + 3h partnering (ostatniego dnia partnering = 2h) ŁĄCZNIE 14h warsztatów.
Grupa open: 3 dni x 2h improwizacja i technika ŁĄCZNIE 6h warsztatów.

Koszt: = gr. open: 150zł CAŁOŚĆ .
= gr. zaawansowana: 350zł CAŁOŚĆ .

Zgłoszenia zawierające CV prosimy przesłać na: workshops@sietutanczy.com

Deadline: 31. stycznia 2013
Wyniki naboru zostaną ogłoszone drogą mailową 3.02.2013r.

Miejsce: Warszawa, ul. Miedziana 11, sale Akademii Tańca M&I Sulewscy

Ilość miejsc BARDZO ograniczona. Wybranym uczestnikom przesłane zostaną dane do przelewu. Gwarancją miejsca na warsztacie jest wpłata odpowiedniej kwoty do dnia 8.02.2013. W przypadku nie uiszczenia opłaty do tego terminu, dana osoba traci możliwość uczestniczenia w warsztacie, a na jej miejsce zapraszana jest pierwsza osoba z listy rezerwowej. Wysłanie zgłoszenia jednoznaczne jest z akceptacją wyżej wymienionych warunków.

Poziom warsztatów: zaawansowany

Język: angielski

Szczegółowe informacje:

Harmonogram:

grupa open:
piątek: 11:30-13:30
sobota: 18:00-20:00
niedziela: 15:30-17:30

grupa zaawansowana:
piątek:
14:30-16:30 – improwizacja i technika
17:00-20:00 – partnering
sobota:
11:00-13:00– improwizacja i technika
13:30-16:30 – partnering
niedziela:
10:00-12:00 – improwizacja i technika
12:30-14:30 – partnering

Poniżej opis warsztatów oraz informacje na temat pedagoga.

Jozef FRUCEK (SK) oraz Linda KAPETANEA (GR)

Fighting Monkey/technika bitnej małpy

Zarys:

mobilność, łatwość przystosowania i miękkość jako narzędzia przetrwania

Świat zmysłów całkowicie owładnął mapą.

Skacze z pragnienia na pragnienie, z jednego konfliktu w drugi.

Stań jej na drodze, a zadrży o swojej życie.

Odrzuć ją

Porzuć zmysły

Pragnienia

Konflikty

Myśli

Odrzuć ułudę życia i śmierci

Zostać sam w samym centrum i obserwuj.

Zapomnij, że tam jesteś.

Hua Hu Ching

Technika Fighting Monkey to forma oczyszczania i słuchania, opracowana przez Jozefa Frucka i Lindę Kapetanea jako narzędzie doskonalenia i podbudzania ciała w całym jego kontekście. Wykorzystanie trudności i niebezpieczeństwa do budowania siły, zdolności przystosowawczych, energetycznego przepływu i ponownego zbadania tego, co możliwe w partnerowaniu. Zmierzymy się z radością walki i tańca, aby odkryć zagubiony gdzieś potencjał fizyczny i mentalny. Wykorzystamy partnera lub kilku partnerów do stworzenia zaskakujących, złożonych i niezwykłych sytuacji ruchowych, uruchomimy w nich proces rozpalania, który obudzi nasze prymitywne/intuicyjne ciało, naszą formę bez formy. Poprzez różne zabiegi będziemy próbowali wzbogacić nasz materiał ruchowy i lepiej zrozumieć:

w jaki sposób skuteczniej i sprawniej stawiać czoła siłom, które na nas oddziałują, jak możemy ich unikać lub je wchłaniać, będąc nadal funkcjonalnie otwartym. Jak przyjmujemy inne osoby, nosimy je i manipulujemy nimi w szybkim i wolnym tempie. Jak przyjąć niebezpieczeństwo i trudności tak, żeby nadal rozwijać wewnętrzną siłę i stabilność. W końcu jak przewidywać zdarzenia, zanim wystąpią.

O pedagogu:


Jozef Frucek jest założycielem i członkiem grupy RootlessRoot. Ukończył Akademię Muzyki i Tańca w Bratysławie, broniąc pracę doktorską w 2002 r. W latach 2002–2005 Frucek był członkiem grupy Ultima Vez Wima Vandekeybusa, tworząc Blush (wersję sceniczną i filmową) oraz Sonic Boom. W latach 2005–2006 pracował z Królewskim Teatrem Flamandzkim w Brukseli (KVS) nad własną produkcją.

W 2006 Linda Kapetanea stworzyła RootlessRoot jako miejsce dla własnych produkcji, poszukiwań i nauczania (zobacz niżej).

Wraz z Kapetanea Frucek opracowuje program badawczy dotyczący techniki Fighting Μonkey – metodykę sztuk walki w edukacji tancerzy, aktorów i ruchowców. Regularnie prowadzą zajęcia na międzynarodowych festiwalach i w profesjonalnych szkołach.

W latach 2006–2011 Frucek i Kapetanea wykładali na Ateńskiej Państwowej Szkole Tańca. Od 2012 r. Frucek jest członkiem kadry nauczycielskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego W Krakowie.

kontact: Ola Zdunek
www.sietutanczy.com
info@sietutanczy.com
(+48) 606-706-208
www.facebook.com/pages/Sie-tu-ta%C5%84czy/199741213420799

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close