Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal „Warsaw FLOW” zaprasza w sobotę 8 lipca o godz. 16.00 do Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Budynek Laboratorium, ul. Jazdów 2) na nietypowy pokaz specjalny work in progress, który odbędzie się na zakończenie tegorocznej edycji festiwalu. Wydarzenie powstanie w wyniku ośmiu dni performatywnego projektu Keitha Hennessy’ego z międzynarodową grupą tancerzy i moverów reprezentujących takie techniki, jak taniec współczesny, kontakt improwizację czy improwizację.

 

SOCIAL DANCING to przede wszystkim idea i laboratorium tańca, który eksperymentuje z dotykiem, odczuwaniem, walką, współpracą, wsparciem, oporem oraz relacjami.

 

Keith Henessy: „Nauczanie/badanie, które proponuję w swojej pracy, opiera się na polityce relacji. Praktyka tańca może być laboratorium dla nowych społecznych relacji, bazujących na etyce queerowo-feministyczno-antyrasistowsko-dekolonialnej”.

 

Projekt taneczny ma być próbą zapowiedzi oporu oraz współczesnej praktyki dbania o nasze prawa, żyjąc teraz tak jak chcemy, aby świadomie wybrać przyszłość. Hennessy zazwyczaj pracuje bazując na duetach, korzystając z improwizacji i eksperymentalnych rytuałów.

 

Po prezentacji odbędzie się rozmowa z twórcami.

 

Wstęp wolny – obowiązują wejściówki, które będzie można odbierać od godz. 15.30 w budynku Laboratorium.

 

KEITH HENNESSY zajmuje się tańcem jako performansem i obszarami wokół tego zagadnienia. Urodzony w Ontario, od 1982 roku mieszka w San Francisco i podróżuje po całym świecie. W swoich performanseach łączy improwizację, rytuały, kolaboracje i akcje publiczne jako narzędzia do badania realiów politycznych. Rozwija praktyki inspirowane anarchizmem, critical whiteness, postmodern dance, sztuką aktuistyczną, wicca, punkiem, improwizacją kontaktową oraz takimi obszarami, jak queer i feminizm. W 2016 roku współpracował m. in. z Peaches, Meg Stuart, Scott Wells, Jassem Hindi, oraz z Blank Map i Turbulence. Uczy na uniwersytetach, studiach niezależnych oraz festiwalach, takich jak Ponderosa, Fresh, HZT, Movement Research, Portland State University, Sandberg Institute, oraz ImPulsTanz. Został nagrodzony przez United States Artist Fellowship, NY Bessie, oraz wielokrotnie zdobył nagrodę Isadory Duncan. Jego artykuły były publikowane w Contact Quarterly, Movement Research Journal, Performance Research (UK), Society of Dance History Scholars Journal, Dance Theatre Journal (UK), Itch, Front, oraz In Dance. Prowadzi Circo Zer.  Wspólnie z Sarą Sheldon Mann był członkiem zespołu Contraband. Zdobył tytuł magistra sztuk pięknych oraz doktorat na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis. 
www.circozero.org

 

Więcej informacji o projekcie dla tancerzy, który w ramach Warsaw FLOW prowadzi Keith Hennessy TU.

 

Inne wydarzenia otwarte dla publiczności:

3-7 lipca, godz. 11.00-14.00
Park Skaryszewski
Intensywne warsztaty site-specific z w przestrzeni miejskiej

 
Intensywne warsztaty w przestrzeni miejskiej z Danielą Schwartz są częścią festiwalu Warsaw FLOW przeznaczoną dla osób, które już tańczą lub dopiero rozpoczynają swoją przygodę z CI. Wydarzenie jest również otwarte dla publiczności – zachęcamy do obserwowania i podglądania sesji plenerowych. 

Wstęp wolny.

 

***

 

Festiwal Warsaw FLOW odbywa się w Warszawie od 2010 roku. Od lat konfrontuje ze sobą uznanych nauczycieli i artystów kontakt improwizacji z kraju i z zagranicy z początkującymi oraz zaawansowanymi tancerzami. Dzienny harmonogram kilkudniowego festiwalu obejmuje warsztaty o zróżnicowanym stopniu intensywności, zajęcia site specific oraz wspólne wieczorne improwizacje – jamy taneczne.

 

Więcej informacji: o Festiwalu: www.polandcontactfestival.com/

 

Warsaw Flow 2017 belka logotypów (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close