Wersja do druku

Udostępnij

Już jutro, 15 września, przedostatniego wieczoru z cyklu „Królewskie Arkady Sztuki”, w warszawskich Arkadach Kubickiego u podnóża Zamku Królewskiego, o godz. 20.00 wystąpi Sopocki Teatr Tańca ze spektaklem DALI. Inspiracją dla STT stała się twórczość hiszpańskiego malarza surrealisty Salvadora Dali, oraz jego osobiste wyznania i spostrzeżenia, które zawarł w Dzienniku geniusza. W malarstwie założeniem surrealizmu było „wyrażanie wizualne percepcji wewnętrznej”. Artyści STT wykreowali więc interdyscyplinarne widowisko, pełne „wypalonych słońcem” kolorów, zaskakujących kształtów i symboli odnoszących się do twórczości słynnego Katalończyka, ale wypływających z indywidualnego doświadczenia tancerzy. Upalna atmosfera, rozpływające się zegary, przynoszący ulgę chłód morskiej wody i cienie stały się punktem wyjścia w poszukiwaniach choreograficznych zespołu.
Ważnymi motywami w przedstawieniu jest muza i żona Dalego – Gala, a także dualizm jako sposób oglądu rzeczywistości.

Wstęp wolny.

Z recenzji:

„Spektakl Sopockiego Teatru Tańca Dali to dzieło wyjątkowe, świetnie skomponowane i wysmakowane wizualnie.”
Łukasz Rudziński, „trójmiasto.pl”; 7 czerwca 2011

„Ten, który w wieku sześciu lat chciał zostać kucharką – zdecydowanie upierając się przy rodzaju żeńskim, a w wieku siedmiu lat Napoleonem – zainspirował tancerzy Sopockiego Teatru Tańca, by stworzyć niezwykłą taneczną opowieść. Bez płótna i farb udało się namalować obraz, który swą plastycznością „zburzył porządek rzeczywistości.”

Olga Jankowska, „Gazeta Świętojańska”, 9 czerwca 2011

Sopocki Teatr Tańca
Dali
koncept: Jacek Krawczyk
scenariusz: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk
choreografia i taniec: Izabela Sokołowska, Katarzyna Antosiak, Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk, Przemysław Wereszczyński
performance: Alicja Domańska, Monika Bartoszewicz, Katarzyna Grządziela
scenografia: Alicja Domańska
kostiumy: Veronica Fraticelli
modystka: Dagne Chełkowska
stylizacja: Marzena Okoń
wizualizacje: Łukasz Boros
muzyka: Michał Jeziorski (SPIKA), Mariusz Noskowiak
reżyseria świateł: Bartosz Cybowski, Artur Aponowicz
produkcja: DANCE SIC! ASSOCIATION

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close