Wersja do druku

Udostępnij

Projekt Niech wyleje rzeka,pomysłu i autorstwa Ilony Grochowskiej i Joanny Ogrodnik, jest odpowiedzią na Światowy Dzień Powstania Kobiet. Spektakl odbędzie się 14 lutego o godzinie 19.00 w Soho Factory w Warszawie.Choreografia z elementami tańca współczesnego, etnicznego oraz Kontakt Improwizacji zbudowana jest z nieskomplikowanych figur. Ma ona zwrócić uwagę na wspólnotowość, jak i dać możliwość kobietom, by w tej wspólnocie się znalazły.Spektaklowi będzie towarzyszyła grana na żywo muzyka z wykorzystaniem instrumentów etnicznych głównie z regionów Persji (bębny obręczowe, flet,Hang Caisa Drum,didgeridoo, gitara, przeszkadzajki, głos). Choreografki chcą w ten sposób wrócić niejako do korzeni, przywołać odwieczną Kobietę do życia oraz pobudzić naturalną potrzebę odczuwania muzyki w ciele.


V-Day został zainicjowany przez Eve Ensler – początkowo głównie autorkę Monologów Waginy, a teraz główną aktywistkę Organizacji V-Day przeciw przemocy wobec kobiet. W tym roku 14 lutego pod wielkim hasłem One Billion Rising odbędzie się w wielu miejscach na świecie.

ProjektNiech Wyleje Rzekazostał objęty opieką ze strony Fundacji Feminoteka. W Warszawie łączymy się i liczne akcje tego dnia mają porwać kobiety i mężczyzn do powstania przeciwko przemocy cichej, głośnej i bezkarnej, psychicznej i fizycznej. Na stronie FEMINOTEKIwww.feminoteka.plbędzie można zobaczyć uaktualnianą listę miejsc, wydarzeń i szczegółów – by dołączyć.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close