Już 4 lutego B’cause Dance Company spektaklem Nie_me słowa zainauguruje rozpoczęcie sezonu artystycznego w 2023 roku. Partnerem tego wydarzenia jest STUDIO teatrgaleria, z którym zespół będzie kontynuować współpracę przez co najmniej kolejne 3 lata. Spektakle B’cause Dance Company będzie można zobaczyć na scenie Teatru Studio na przestrzeni całego roku, a najbliższy z nich – Nie_me słowa – zostanie zaprezentowany już w najbliższą sobotę o godz. 18.00.

Wersja do druku

Udostępnij

B’cause Dance Company to teatr tańca działający pod kierownictwem Bartka Woszczyńskiego. Zespół powstał w 2018 roku i od tego czasu działa nieprzerwanie, tworząc spektakle taneczne na wysokim poziomie i wystawiając je w Warszawie oraz w innych miastach Polski i Europy. Teatr aktywnie uczestniczy w dialogu społecznym, a jego misją jest tworzenie spektakli, które poruszają tematy ważne dla społeczeństwa oraz wywołują debaty i przemyślenia wśród publiczności. Aktywnie angażuje się w proces edukacji tanecznej i artystycznej tancerzy oraz widzów, poprzez szereg działań edukacyjnych, takich jak: warsztaty taneczne, rozmowy artystów z publicznością czy filmy edukacyjne i popularnonaukowe. Podczas swojej czteroletniej działalności B’cause Dance Company stworzyło 10 spektakli, które zostały zaprezentowane ponad 50 razy w ponad 20 miastach, w 6 państwach.

W ramach tegorocznej działalności B’cause Dance Company w Warszawie, w Teatrze Studio w nadchodzących miesiącach będzie można obejrzeć następujące spektakle :

Nie_me słowa (4 lutego 2023, godz. 18.00)

Homesick / Sick Home (14 marca i 25 maja 2023, godz. 19.00)

Kepler 22b (14 kwietnia 2023, godz. 19.00)

W czerwcu planowana jest także premiera nowego spektaklu B’cause Dance Company na deskach Teatru Studio.

Przed większością spektakli odbędą się BackStage Workshop, na które artyści BDC zapraszają wszystkich, a w szczególności tancerzy. Będzie to unikalna możliwość poznania specyfiki pracy tancerzy, zobaczenia teatru „od kuchni”, a także uczestniczenia w przygotowaniu tancerzy do spektaklu. Warsztaty odbywają się bezpośrednio przed spektaklem, a składają się z części rozgrzewkowej oraz nauki fragmentu repertuaru danego spektaklu.

O spektaklach:

Nie_me słowa

Spektakl Nie_me słowa jest artystycznym kolażem, inspirowanym treścią wybranych listów. Część z nich miała wpływ na bieg historii ludzkości, inne odsłaniają bardzo osobiste, prywatne historie. Przedstawienie przenosi widza w świat ich autorów, ukazując na scenie emocje, które towarzyszyły im podczas pisania.

Homesick / Sick Home

Spektakl Homesick / Sick Home stanowi zaproszenie do rozważań na tematy dotyczące uchodźców, imigrantów, wielokulturowości i asymilacji. To próba zobrazowania tych zagadnień poprzez ruch, który jest najszczerszym, bo też najbardziej pierwotnym środkiem naszego przekazu.

Kepler 22b

W spektaklu Kepler 22b artyści roztaczają wizję drugiej przystani dla mieszkańców Ziemi, po tym jak stanie się ona niezdatna do życia z powodu nadmiernej eksploatacji jej zasobów. Tytułowa planeta Kepler 22b to miejsce, gdzie budowniczowie nowego ustroju próbują stworzyć lepszy świat. Ich poczynania skłaniają do refleksji nad moralnością człowieka i przewrotnością jego natury. 

Projekt, w ramach którego odbywają się prezentacje spektakli B’cause Dance Company w Teatrze Studio, współfinansowany jest przez m.st. Warszawę.

Więcej informacji o warsztatach oraz nadchodzących wydarzeniach dostępnych jest na stronie www.bcausedancecompany.com


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close