Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 5-14 września w Warszawie odbędzie się VII edycja Przeglądu Zjawisk Teatralnych „Czarna Offca”. Organizatorem przeglądu jest Teatr AKT i spektakle prezentowane będą na Pradze: w jego siedzibie (ul. Łaziebna 9) oraz w Teatrze Academia (ul. 11 Listopada 22). Jak zawsze nie zabraknie propozycji ruchowo-tanecznych. Na otwarcie festiwalu 5 września o godz. 20.00 zostanie pokazany solowy spektakl Teatru Limen – będzie to duet KANABASIS. Tarcza słońca o północy wg koncepcji i w reżyserii Sylwii Hanff oraz wykonaniu samej Hanff i Grażyny Chmielewskiej. Przedstawienie zrealizowane jest w estetyce tańca butoh. Natomiast pochodzący z Indii taniec kathak reprezentuje Magda Niernsee, która wystąpi z India katha…zapisem pamięci tancerki. Jest to spektakl teatru tańca, opierający się na autentycznych doświadczeniach nauki w Państwowej Szkole Tańca Kathak Kendra w New Delhi. (14 września o godz. 19.00). Natomiast tydzień wcześniej, 7 września w godz. 10.00-18.00 ta sama artystka poprowadzi bezpłatne warsztaty, które przybliżą uczestnikom technikę hinduskiego tańca kathak. Będzie to kathak fusion – połączenie techniki indyjskiego tańca klasycznego Kathak, jogi, technik teatralnych i relaksacyjnych. Zapisy: czarnaoffca2004@gmail.com

 

Drugiego dnia festiwalu, 6 września o godz. Stowarzyszenie Sztuka Nowa zaprezentuje spektakl Artysta. Mechanika ucieczki w reżyserii Dawida Żakowskiego. W przedstawieniu spotykają się postaci pozornie od siebie odległe: amerykański pisarz Edgar Allan Poe, polski raper Tadeusz Polkowski, projektant gier komputerowych Phil Fish, żona poety Thomasa Stearnsa Eliota Vivienne Haigh-Wood, wokalista i twórca zespołów Pidżama Porno i Strachy na Lachy Krzysztof „Grabaż” Grabowski, redaktor naczelny magazynu „Elle” Jean-Dominique Bauby, głuchoniema amerykańska pisarka Hellen Keller oraz niemiecki fotograf Helmut Newton. W  Artyście… można oglądać młodych aktorów, którzy już od ponad roku pracują razem w projektach teatru fizycznego organizowanych przez Stowarzyszenie Sztuka Nowa.

 

Ponadto w ramach festiwalu swoje spektakle pokażą organizatorzy, Teatr Akt, a także Studium Teatralne i Teatr Academia. Bezpłatne warsztaty poprowadzi też Piotr Borowski.

 

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.

 

Informacje o wybranych wydarzeniach:

 

Teatr Limen: KANABASIS. Tarcza słońca o północy

Sztuka Nowa: ARTYSTA. Mechanika ucieczki

Magdalena Niernsee: India katha…zapis pamięci tancerki

Magdalena Niernsee: warsztat kathak fusion

 

Strona festiwalu: http://czarnaoffca.manifo.com/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close