
Projekt plakatu: Adam Żebrowski | na podst. zdjęcia Creasource/Corbis.
W poniedziałek 24 marca o godz. 17.00 Fundacja „Terpsychora” i Muzeum Etnograficzne w Warszawie zapraszają dzieci w wieku 5-9 lat na spotkanie i zabawę dotyczącą tego, czym jest taniec klasyczny i jak rozmawiają ze sobą tancerze na scenie. Spotkanie odbywa się w ramach cyklu spotkań dla dzieci prowadzonego przez Fundację Terpsychora jako część działań „Małej Terpsychory” oraz programu Muzeum Etnograficznego pod nazwą „Muzeum dla Dzieci”. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 17.00-18.30 (ul. Kredytowa 1).
O spotkaniu:
Skąd się wziął taniec klasyczny i co ma wspólnego ze starożytnością ? Co właściwie oznacza słowo „ balet“ ? Jakie są jego zasady i kto to był Carlo Blasis ? O tym wszystkim dzieci porozmawiają podczas najbliższych zajęć w ramach Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Uczestnicy poznają także króla, który uwielbiał tańczyć i obejrzą fragmenty baletów. Dowiedzą się również jak rozmawiają ze sobą tancerze na scenie i sami spróbujemy naśladować ich ruchy.
Nastepny termin: 31.03.
Wstęp:25 pln/20 pln – cena biletu w karnecie
ZAPISY: www.malaterpsychora.edu.pl.Informacje:info@terpsychora.edu.pl.
Opis projektu:
Autorski projekt Fundacji „Terpsychora” o charakterze edukacyjnym stworzony specjalnie dla dzieci i młodzieży.Jego idea polega na organizowaniu zajęć artystycznych, których celem jest wprowadzenie dzieci i młodzieży w świat sztuki tańca, rozwinięcie ich zainteresowań teatrem i sztuką, rozbudzenie wyobraźni, twórczego postrzegania świata i wrażliwości na piękno. Zajęcia składają się z części teoretycznych i praktycznych dostosowanych do wieku uczestników. Prowadzone są przez teoretyków tańca, artystów baletu, zawodowych tancerzy z wykształceniem pedagogicznym oraz gościnnie artystów muzyków i plastyków.W trakcie zajęć wykorzystywane są: fragmenty spektakli, muzyka,kostiumy sceniczne, rekwizyty, materiały plastyczne, materiały poglądowe w postaci: książek, programów baletowych, afiszy teatralnych.
Strona projektu: www.małaterpsychora.edu.pl
Strona Fundacji: www.terpsychora.edu.pl
Patroni medialni: Radio Bajka, Qlturka.pl, Ego Dziecka.pl, Dziecko w Warszawie