Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 26 kwietnia o godz. 17.00 (Teatr Polski, ul. Karasia 2, Scena Kameralna, wejście od ulicy Sewerynów) Instytut Muzyki i Tańca oraz Teatr Polski w Warszawie zapraszają do na spotkanie z Januszem Subiczem, które poprowadzi wicedyrektor IMiT, Joanna Szymajda. Spotkanie odbywa się przy okazji pobytu artysty w Warszawie – w dniach 22-23 kwietnia Janusz Subicz prowadził warsztaty ruchu scenicznego dla aktorów, realizowane przez IMiT we współpracy z Teatrem Polskim.

Janusz Subicz – tancerz, aktor, choreograf, pedagog. Absolwent warszawskiej Szkoły Baletowej, na początku kariery związany z Teatrem Wielkim w Warszawie. Później tańczył w międzynarodowych zespołach tańca, takich jak: L´Opéra de Marseille, Ballett Théâtre Contemporaine d´ Angers, Nurkil Dance Company, Felix Blaska Dance Company. W latach 1979-1994 należał do zespołu Tanztheater Wuppertal Pina Bausch. Wystąpił w najsłynniejszych spektaklach grupy, uznawanych za flagowe przykłady estetyki teatru tańca: Sinobrody – Słuchając muzyki z opery „Zamek Księcia Sinobrodego” Béli Bartóka, czy Goździki (Nelken), a także pracach zespołu z wcześniejszego okresu. Od roku 1994 działa niezależnie jako pedagog, prowadząc warsztaty i współpracując z teatrami. Jest założycielem Centrum Pracy Twórczej w Jagniątkowie, koło Jeleniej Góry.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close