Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 29 września-1 października w Warszawie odbywać się będzie VII edycja queerowego Festiwalu POMADA. Każdego dnia zaplanowano trzy wydarzenia.

 

piątek 29 września o godzinie 20.00 festiwal zainauguruje otwarcie wystawy Dziedzictwo , które odbędzie się w sali im. Czesława Miłosza na szóstym piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Wystawa będzie miała formę wizualnego eseju, szkicu prezentującego alternatywną opowieść o polskim dziedzictwie artystycznym – tworzonym przez środowiska LGBTQ lub o nich/dla nich. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się między innymi Natalia LL, Katarzyna Kozyra, Monika Strzępka i Paweł Demirski, Liliana Piskorska, Olga Tokarczuk, Przemysław Branas, Karolina Breguła, Maciej Maciejowski czy Sędzia Główny. okażemy również prace Marii Konopnickiej, Piotra Własta, Jarosława Iwaszkiewicza bez kastrowania ich orientacji seksualnej.

 

Jeszcze tej samej nocy o godzinie 23.00 uczestnicy spotkają się na imprezie, dzięki połączonym siłom GANC POMADA! i Brutażu. Romans techno i disco na dwóch scenach w klubie Pogłos (ul Burakowska 12)

 

sobotę (30.09) o godzinie 15:00 wrócimy do Dziedzictwa, by wspólnie z Aleksandrą Jakubczak i Dominiką Biernat  ożywiać archiwum zgromadzone na wystawie. Spotkanie z muzyką Karola Szymanowskiego zafunduje nam duet artystyczno-romantyczny (Dwóch)głos (Michał Pepol i Bartek Wąsik). Utwory kompozytora wypełnią Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego Królikarnia (ul. Puławska 113a) podczas koncertu o godzinie 18:00 Szymanowski & The Boyfriends. Późną nocą, o godzinie 23:00 spotkamy się w Domu Funkcjonalnym (ul. Jakubowska 16), by wspólnie z zaproszonymi artystami przyjrzeć się związkom sztuki i porno. Na dwóch piętrach budynku zobaczymy prace Karola Radziszewskiego, Soni Milch, Michała Borczucha i Małgi Kubiak. Całemu wydarzeniu będzie patronował Krzysztof Jung i jego osobliwa kolekcja kaset wideo.

 

Nie zwalniamy w niedzielę (1 października). Zaczniemy od drugiego podejścia do prac artystycznych zgromadzonych na wystawie Dziedzictwo. Tym razem potencjałowi performatywnemu queerowego archiwum będą przyglądać się Robert Wasiewicz, Maria Magdalena Kozłowska, Ryszard Rysia Czubak i Rafał Pierzyński. Ich performans zobaczymy w Pałacu Kultury i Nauki o godzinie 15.00. Wraz z artystą wizualnym Carlosem Mottą przeniesiemy się do Zachęty Narodowej Galerii Sztuki (pl. Małachowskiego 3), gdzie o godzinie 18.00 pokazane zostaną jego dwa filmy  po raz pierwszy w Polsce! Finałowe wydarzenie siódmej edycji POMADY przygotuje Mateusz Szymanówka w Komunie//Warszawa (ul. Lubelska 30/32). O godzinie 20.30 zaprosi na koncert tańca, podczas którego artyści zaprezentują queerowe prace z przeszłości i przyszłości. Wśród zaproszonych między innymi Paweł Sakowicz, Marta Ziółek, Ania Nowak, Tucké Royale czy Dusty Whistles.

 

 

Na wydarzenia Szymanowski & The Boyfriends oraz na Make Queer Fututre Again: koncert tańca obowiązują wcześniejsze zapisy. Ze względu na bezpieczeństwo liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia należy wysyłać na: zapisypomada@gmail.com

 

Strona festiwalu: www.pomadapomada.pl

 

Do pobrania:

Ulotka

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close