Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Sztuka Nowa zaprasza na w dniach 1-2 września o godz. 19.00 do Komuny//Warszawa (ul. Lubelska 30/32) na premierę spektaklu Pompa funebris. Będzie to politycznie (nie)zaangażowany ceremoniał pogrzebowy, w którym osobiste mitologie są radykalnie przetwarzane w odosobnionych mikroceremoniach żałobnych. Twórcy dekonstruują sarmacko-populistyczną instytucję staropolskich obrzędów pogrzebowych pompae funebre, z przełomu XVII i XVIII wieku i konfrontują ją z kontekstem komunikacyjnej próżni i kryzysu politycznego. Tworzą świat pozbawiony cieni – przeszłości, pamięci i postpamięci. Monochromatyczna, prześwietlona przestrzeń staje się miejscem, w którym pasywne oczekiwanie jako forma przetrwania przeistacza się w bierny opór. Pozbawiona sensu werbalizacja emocji kształtuje mikrokosmos nowych kodów i gestów. Pozornie bierne ciało i pasywny umysł ostatecznie przeciwstawiają się odrętwieniu.

 

Pompa funebris to ceremonia życia i śmierci. Kogo? Czego? Dla kogo i po co? Czy bierny opór jest taktyką na przetrwanie w oczekiwaniu na agonię sztuki, polityki, bogów, tradycji, ojców, matek, narodowych idei, ulicznych protestów czy raczej nadaje nowy kierunek działania?

 

  

reżyseria, dramaturgia: Kasia Pol, Dawid Żakowski

scenografia, kostiumy: Kasia Pol

występują: Magdalena Dębicka, Vera Popova, Borys Jaźnicki, Dawid Żakowski

muzyka: Zoi Michailova

projekt reżyserii świateł: Katarzyna Łuszczyk

asystent reżysera: Maks Markariants

współpraca: Łukasz Zwoliński

produkcja i koordynacja: Karolina Dziełak-Żakowska, Sztuka Nowa

15 zł ulgowy

30 zł normalny

 

Bilety dostępne w serwisie ewejściówki.pl oraz w miarę dostępności w kasie, na pół godziny przed spektaklem, do zakupienia tylko gotówką

 

Rezerwacje: stow.sn@gmail.com

 

Spektakl powstał w ramach Centrum artystycznego L30/32.

Produkcja: Sztuka Nowa 

Partnerzy: Muzeum Warszawskiej Pragi, U-47

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close