Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 5 października o godz. 19.30 Teatr Soho w Warszawie (ul. Mińska 25) zaprasza na rozpoczęcie sezonu teatralnego premierą Idioty według powieści Fiodora Dostojewskiego w  autorskiej interpretacji Igora Gorzkowskiego. Reżyser zaadaptował słynną rosyjską powieść komponując scenariusz przedstawienia z losów kilku postaci, a do tytułowej roli zaprosił Agatę Buzek. Jako alter ego Myszkina w spektaklu występuje tancerz – Marek Kakareko.

 

Tytułowa postać z powieści Dostojewskiego to raczej idea a nie człowiek z krwi i kości. Dlatego tak trudno znaleźć jej ekwiwalent sceniczny. Stąd decyzja obsadowa i rozpisanie postaci Myszkina na aktora i tancerza. Ten ostatni zabieg daje możliwość wejścia w dialog Myszkina z samym sobą. Główny bohater jest lustrem dla pozostałych postaci. Kontrastem dla ludzkich namiętności. Ta realizacje to chyba najtrudniejsze z zadań reżyserskich w mojej teatralnej biografii. – mówi Igor Gorzkowski.

 

Kolejne spektakle zaplanowane są w dniach 6-7 oraz 19-20 października, a także 15-16 listopada 2014.

 

Marek Kakareko: w 1998 roku nawiązał współpracę z Teatrem Ekspresji Wojciecha Misiuro, w którym poznal Bożenę Eltermann. W 1999 roku odchodzi z Teatru i rozpoczyna wieloletnią współpracę  z autorskim Teatrem Cynada stworzonym przez Eltermann, z którym związany był do końca istnienia grupy (2014). Gościnnie występował także m.in. z Teatrem Patrz Mi na Usta Krzysztofa „Leona” Dziemaszkiewicza.

 

Scenariusz i reżyseria: Igor Gorzkowski

Scenografia: Jan Polivka

Kostiumy: Magdalena Dąbrowska

Muzyka: Piotr Tabakiernik

Ruch sceniczny: Iwona Pasińska

Produkcja: Damian Kalita

Producent: Studio Teatralne Koło Teatr Ochoty

Obsada:

 Agata Buzek (Myszkin)

Eryk Lubos (Rogożyn)

magdalena Czerwińska (Nastazja)

Joanna Osyda (Agłaja)

Marek Kakareko (alter ego Myszkina)

 

Asystent reżysera:

Hanna Kłoszewska

Zofia Smolarska

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close