Wersja do druku

Udostępnij

Pokaz tańców dworskich otworzy cykl letnich, piątkowych imprez Dziedziniec Kultury organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W najbliższy piątek, 12 lipca w godz. 15.00-17.00, organizatorzy zapraszają na dziedziniec Ministerstwa (przy ul. Krakowskie Przedmieście, na tyłach galerii Kordegrada) wszystkich, którzy chcieliby poznać najbardziej reprezentacyjne tańce okresu od renesansu po wiek XIX, a także posłuchać ciekawostek na temat obyczajów i historii tańca. Pokaz Tańce dworskie i nie tylko… będzie połączony z warsztatami tanecznymi.

 

O pokazie i warsztatach:

 

Pokaz tańców (godz. 15.00-15.45)

Widzowie zobaczą tańce narodowe (kujawiaka, mazura i oberka), a także tańce dworskie, jak: bourrée, sarabanda, gigue, pawana, menuet i kontredans. Prezentacje przeplatane będą gawędą o historii mody, obyczajowości, etykiecie, rzemiosłach zdobniczych oraz sztuce krawieckiej. Nie zabraknie także ciekawostek dotyczących pracy mistrzów i samej historii tańca, czy wreszcie tych, którzy tę historię próbowali zapisać.

 

Warsztaty (godz. 15.45-17.00)

Uczestnicy poznają najbardziej reprezentacyjne tańce od okresu renesansu po wiek XIX. W programie także wspólne odtańczenie kontredansów.

 

Występują: Jacek Pacocha, Ewa Bargiel, Anna Ilczuk, Tomasz Sedlakowski, Kamil Świątkowski

 

Pokaz i warsztaty odbywają się w ramach Dziedzińca Kultury, czyli cyklu wakacyjnych wydarzeń edukacyjno-artystycznych organizowanych w piątki na dziedzińcu Ministerstwa (na tyłach Kordegardy): pokazów teatralno-tanecznych, warsztatów oraz koncertów.

  

Więcej informacji: www.nck.pl

 

Wstęp wolny.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close