Wersja do druku

Udostępnij

Taniec, moja miłość to pilotażowy interdyscyplinarny projekt artystki i kuratorki Edyty Kozak. Jego ideą jest sprowokowanie dyskusji na temat funkcjonowania tańca jako gatunku sztuki, a także tancerza na rynku pracy. Taniec, moja miłość ma stworzyć warunki do nowych kreacji, pogłębionych refleksji na temat sztuki tańca oraz próby spojrzenia na zawód artysty tancerza w szerszym, społecznym kontekście. Edyta Kozak do współpracy przy projekcie zaprosiła Rafała Dziemidoka (tancerza, choreografa, pedagoga), dr. Wojciecha Klimczyka (socjologa kultury), Ramonę Nagabczyńską (tancerkę i choreografkę) i Tomasza Ciesielskiego (tancerza, badacza i menadżera kultury). Pierwsza odsłona projektu odbędzie się w dniach 25-26 listopada w Komunie// Warszawa (ul. Lubelska 30/32). 

 

Teatr/taniec to moje miejsce pracy, nie w sensie budynku, ale to pewien stan materializowania myśli i emocji. Zaprosiłam praktyków i teoretyków, aby dowiedzieć się więcej o nich, o sobie i naszym zawodzie. Jak funkcjonują? Z jakiej perspektywy patrzą na swoje działania? Co ich uwiera, a co inspiruje? Lubię, kiedy artyści zajmują mój umysł i emocje. Bez względu na to, co robią, czuję, że docierają do mnie, że stają się mi bliscy, choć nawet ich nie znam. Wtedy wydaje mi się, że nie muszę się z nimi nawet zaprzyjaźniać, bo tak wiele o nich wiem. Tym razem będzie inaczej. Choć przez chwilę potrzebuję żywej relacji, spotkania z innymi, z drugim człowiekiem, z artystą – na scenie, aby zrozumieć w czym tkwi nasza miłość do tańca… – mówi Edyta Kozak

 

Artystka wraz z zaproszonymi twórcami chce sprowokować szereg pytań dotyczących istoty funkcjonowania sztuki tańca i performansu, stworzyć płaszczyznę dyskusji, platformę wymiany doświadczeń i praktyk tanecznych, ale przede wszystkim ożywić środowisko, skierować je ku sobie, zaznaczyć wspólnotę doświadczeń, bo przecież status artysty nie jest wstydliwą sprawą!

 

PROGRAM

 

25 listopada (piątek), godz. 19.30

# Edyta Kozak # Wojciech Klimczyk # Ramona Nagabczyńska

+ pokaz krótkometrażowego dokumentu Andrzeja Michałowskiego Lekcja

+ panel dyskusyjny prowadzony przez Karola Franczaka

 

 

26 listopada (sobota), godz. 19.30

# Edyta Kozak # Rafał Dziemidok # Tomasz Ciesielski

+ pokaz krótkometrażowego dokumentu Andrzeja Michałowskiego Lekcja

+ panel dyskusyjny prowadzony przez Karola Franczaka

 

Komuna// Warszawa, ul. Lubelska 30/32, bilety: 10-15 zł dostępne przed rozpoczęciem wydarzenia,

rezerwacje: rezerwacja@cialoumysl.pl

 

Taniec, moja miłość – wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1803107013303654/

 

 

Koncepcja artystyczna i kuratorska: Edyta Kozak

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł

Współorganizator: Komuna// Warszawa

Projekt współfinansuje: Miasto st. Warszawa, APAP w ramach programu Unii Europejskiej  – Kreatywna Europa

 

Logo Ciało Umysł (miniaturka)Logo Komuna Warszawa (miniaturka)

 

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)  UE Creative Europe (miniaturka)

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close