Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 15-21 czerwca 2015 w Teatrze Syrena w Warszawie (ul. Litewska 3) odbędzie się III edycja przeglądu monodramu United Solo Europe 2015. Jak mówią organizatorzy, „festiwal powstał z potrzeby podjęcia intymnej rozmowy na temat człowieka, jego dążeń i obaw w dzisiejszym kosmopolitycznym świecie. Impreza jest kolejną próbą poszukiwań miejsca współczesnego teatru jednego aktora w procesie integracji i globalizacji oraz próbą określenia duchowej kondycji i tendencji współczesnego człowieka i świata”.

 

W ramach tegorocznej edycji odbędą się również pokazy monodramu tanecznego, ruchowego i pantomimy. Występujący artyści poprowadzą również warsztaty. 16 czerwca artystka o pseudonimie Yokko pokaże fascynująca adaptację historii Medei utrzymaną w estetyce japońskiego tańca butoh. 17 czerwca mim  Bill Bowers, uczeń Marcela Marceau, wystąpi ze spektaklem, w którym zastanawiać się będzie, jakie zadania stają przed mężczyzną na różnych etapach dorastania. Spektakl Beyond Words to połączenie sztuki pantomimy z muzyką i tekstem, pełne wzruszeń dochodzenie nad rolą ciszy w kulturze Zachodu. Natomiast 19 czerwca Aurora Lagattuta , reprezentująca teatr ruchu, pokaże współczesne przedstawienie o abstrakcyjnej podróży kobiety – Penelopy – połkniętej przez wieloryba. Będzie to zarazem spektakl o poszukiwaniu tożsamości i akceptacji samego siebie. Wszystkie pokazy odbędą się o godz. 20.00.

 

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy 2 podwójne zaproszenia na spektakl Yokko. Osoby zainteresowane poprosimy o informację jak nazywa się najsłynniejsza współpracowniczka twórcy butoh, Tatsumiego Hijikaty, która stworzyła pierwszy żeński zespół tańca butoh,  Hakutobo. Prosimy  o przesyłanie odpowiedzi na mail: julia.hoczyk@taniecpolska.pl

 

 

O spektaklach:

 

Yokko – Butoh Medea

Bill Bowers Beyond Words

Aurora Lagattuta Inside the Whale

 

O warsztatach:

 

Warsztaty tańca butoh. Prowadzenie: Yokko

Warsztaty pantomimy. Prowadzenie: Bill Bowers

Warsztaty teatru ruchu. Prowadzenie: Aurora Lagattuta

 

Strona festiwalu: www.teatrsyrena.pl/united-solo-europe.html

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close