Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie (ul. Jazdów 1) zaprasza w poniedziałek 14 marca o godz. 19.00  na pokaz spektaklu Pusty dom Teatru Amareya z Gdańska, który odbędzie się w ramach projektu Mów za siebie.

 

Pusty dom to próba oswajania rzeczywistości po stracie, opowieść o znikających punktach oparcia i dogasającym płomieniu życia. Dom to nie tylko miejsce, ale także wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa i godności, zakorzenienia w świecie, kontaktu ze sobą, swoim ciałem i jego historią. Moment straty to przełom, początek powolnego poszukiwania sensu i zapełniania pustki. Ciało, wzruszone i bezbronne, rozpięte między lękiem a potrzebą miłości dryfuje, szukając samego siebie w spotkaniu z innym ciałem.

 

Teatr Amareya powstał w 2003 roku z inicjatywy Agnieszki Kamińskiej, Katarzyny Julii Pastuszak oraz Aleksandry Śliwińskiej. Twórczynie wypracowały własną metodę pracy artystycznej i dydaktycznej opartą na estetyce tańca butoh oraz technikach teatru fizycznego, tańca współczesnego, tańca modern Marty Graham, tańca afrykańskiego, śpiewu, jogi oraz psychosomatycznych technik relaksacyjnych.

 

Prowadzenie dyskusji po przedstawieniu: Julia Hoczyk (Instytut Muzyki i Tańca)

 

pomysł, reżyseria: Agnieszka Kamińska
choreografia, wykonanie: Katarzyna Pastuszak, Agnieszka Kamińska
muzyka: Jacek Stromski, Agnieszka Kamińska

 

TRAILER

 

Bilety:

20 zł (normalny)
10 zł (ulgowy)

Bilety dostępne w:
– księgarni PROSPERO

 

Kup bilet online

 

Rezerwacja:

bilety@instytut-teatralny.pl

791 877 377

 

Patron medialny:

 

 Logo RDC (miniaturka)

 

 

MÓW ZA SIEBIE to cykl prezentacji twórców, dla których podstawową formą i środowiskiem pracy jest grupa teatralna. W ramach projektu pokazywane są przedstawienia grup pochodzących z różnych stron Polski, od 2014 roku były to m.in. Teatr Brama (Goleniów), Teatr Chorea (Łódź), Teatr Porywacze Ciał (Poznań), Teatr Realistyczny (Skierniewice), Teraz Poliż (Warszawa). Ich twórczość – podejmowane tematy, estetyka przedstawień, metody pracy, a także sposób funkcjonowania – forma instytucjonalna, miejsce pracy, czas trwania – są bardzo zróżnicowane. Łączy je to, że zazwyczaj stanowią jawnie osobistą wypowiedź twórców, wyrażają indywidualny punkt widzenia, własną interpretację rzeczywistości. Celem projektu mów za siebie jest rozpoznanie różnorodności środków wyrazu i praktyk polskich grup teatralnych, a tym samym ujawnienie często niedostrzeganych zróżnicowań na mapie teatralnej Polski i nasycenie jej nowymi szczegółami.

kuratorka: Zofia Dworakowska

 

 Logo Mów za siebie (oryginał)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close