Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Limen Butoh we współpracy z Teatrem O.N.  zapraszają w dniach 26-27 czerwca o godz.19.00 na premierę spektaklu Mechaniczne anioły, łączącego różne formy współczesnej sztuki: taniec współczesny i butoh, poezję i prozę, video-art, nową muzykę, sound art, teatr dramatyczny. Warstwa taneczno-ruchowa i tekstowa tworzą podstawową tkankę spektaklu. Video-art i wizualizacje tworzą nowe relacje pomiędzy performerami, tekstem a filmem oraz nową przestrzeń odbioru przez widza. Koncepcja muzyki spektaklu zakłada tworzenie przestrzeni dźwiękowej: performans kompozycyjny wykorzystujący naturalną strefę dźwiękową. Z jej wykorzystaniem powstanie muzyka performatywna – tworzona emocjonalnie, metodą intuicyjnej improwizacji – jako kontrapunkt i harmonizacja przestrzeni dźwiękowej spektaklu. Taka strefa dźwiękowa będzie immanentną częścią struktury teatralnej, dosłownie współgrającą z aktywnościami aktorów i performerów. Dodatkowo wykreuje ona wielokanałowy, polisensoryczny przekaz treści i oddziaływania na widza. 

Spektakl opowiada o współczesnym postindustrialnym świecie, w którym nawet anioły stały się mechaniczne, dziwaczne, sztuczne. Pytaniem centralnym jest tu poszukiwanie nowych dróg odzyskania człowieczeństwa. To przedstawienie o poszukiwaniu niewinności, o umiejętności współodczuwania i prawdziwych, głębokich relacjach z drugim człowiekiem, o bliskości i szczerości. Tytułowe mechaniczne anioły mogą stać się naszym koszmarem sennym lub nadzieją na odzyskanie siebie i wspólnoty. Spektakl stawia również pytanie o nowoczesną sztukę.

 

Projekt łączy w jednym zespole artystów pełnosprawnych i niepełnosprawnych: pełnosprawni muzycy i zawodowe performerki Teatru Limen Butoh oaz aktorów zawodowego Teatru Osób niepełnosprawnych TEATR O.N.

 

Miejsce: Centrum Promocji Kultury Praga Południe, ul. Podskarbińska 2, Warszawa.

WSTĘP WOLNY.

 

reżyseria: Helena Bogdziewicz-Nowak, Sylwia Hanff
choreografia: Sylwia Hanff
muzyka: India Czajkowska, Marta Piotrowska
video-art: Inga Julia Dembowska
taniec butoh: Grażyna Chmielewska, Sylwia Hanff
aktorzy: Helena Bogdziewicz-Nowak (głos), Katarzyna Gumiela, Paulina Rosiak, Kamil Dunajewski, Hubert Ograbek, Paweł Przybysz, Michał Wiszowaty, Radosław Wasylów
taniec współczesny: Marzena Brzezińska
muzyka live: India Czajkowska, Marta Piotrowska

 

 

Artyści dziękują p.Tomaszowi Łączyńskiemu za udostępnienie szklanych rzeźb aniołów do nagrania video-art. www.sztuka-szklo.art.pl W spektaklu wykorzystane zostały fragmenty dramatu Czechowa Mewa, poematu Lermontowa Demon oraz tekstu Agnieszki Pietras i wiersza Alicji Kraty.

 

Projekt realizowany przez Fundację „Nie tylko…” we współpracy z Centrum Promocji Kultury Praga Południe w Warszawie.

 

Warszawski Teatr Limen jest jednym z kilkunastu ważniejszych polskich teatrów tańca. Prowadzony przez Sylwię Hanff od 2002 roku jest jedynym teatrem butoh w stolicy. Od kilkunastu lat prowadzi współpracę międzynarodową, organizuje wydarzenia artystyczne (prezentacje spektakli gości z polski i zagranicy i warsztaty butoh), a także zaprasza zagranicznicznych artystów do udziału w swoich projektach. Teatr Limen zrealizował 16 premier solowych i zespołowych.

www.limenbutoh.net

https://www.facebook.com/limenbutoh

 

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Nie Tylko” realizuje program pierwszego w Polsce Zawodowego Teatru Osób Niepełnosprawnych TEATR O.N. dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program jest połączony z projektem „Pracowni artystycznej”,  która stworzy model organizacyjny i szkoleniowy, a w kolejnym etapie przekształci się w czteroletnią, pierwszą w Polsce szkołę teatralną dla osób niepełnosprawnych. Działalność Teatru O.N. stałym honorowym patronatem  objęło Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji  (ZASP). „Nie Tylko” pracuje nad organizacją projektu współpracy międzynarodowej z partnerem z Niemiec, Juozo Miltinio Dramos Teatras (Litwa) Théâtre du Cristal (Francja) przy wspólnych produkcjach teatralnych, warsztatach, szkoleniach w ramach Creative Europe. Planowana realizacja 2016 – 2018

.http://www.nietylko.org.pl

 

***

 

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa.

 

 Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close