Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 28 marca  o godz. 19.00 Teatr Tańca Zawirowania zaprasza do Starej Prochowni w Warszawie (ul. Boleść 2) na polską premierę spektaklu Wybieg w choreografii Karoliny Kroczak. Tytułowy wybieg to miejsce prezentacji modelek, ale również wymówka, sposób, żeby pozbyć się kłopotów przez zafałszowanie rzeczywistości. Staramy się udowodnić naszą przewagę, wymóc na partnerze podziw i szacunek, uzależnić go od siebie. Oczywiście można by polegać na wzajemnym zaufaniu, ale żyjemy pod presją czasu, wyglądu, statusu i przekonań, więc stosujemy wybiegi, które pozwalają nam dobrze się poczuć jak najmniejszym kosztem. Poddajemy się terrorowi oczekiwań partnera, ale tak naprawdę sami siebie tresujemy.  Przypominamy trochę zwierzęta, które po pewnym czasie uwięzienia zyskują swoją pozorną wolność na wybiegu. 

 

Inspiracją do stworzenia spektaklu były pytania o płeć, relacje, które tworzymy i obraz siebie, który powstaje pod ich wpływem. Co oznacza być kobietą, a co mężczyzną? Jakie stereotypy określają płeć i nasze życie w związku?

 

Spektakl ma strukturę kolażu, zestawiającego klisze zaczerpnięte z rozrywkowych programów tanecznych, archetypowych obrazów relacji damsko-męskich i elementów życia prywatnego wykonawców.

Przedstawienie prezentowane było w ramach X edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania (pokaz work in progress w CSW Zamek Ujazdowski). Swoją zagraniczną premierę spektakl miał w Meksyku w Centrum Sztuki w San Luis Potosi.

Kolejny pokaz zaplanowany jest w niedzielę 29 czerwca o godz.19.00, również w Starej Prochowni.

 

Choreografia: Karolina Kroczak
Tancerze: Elwira Piorun, Szymon Osiński
Muzyka: Greg Haines, Bonnie Tyler, Byetone, Bryan Adams, Black
Czas trwania: 50 min.

 

Karolina Kroczak:  Tancerka, choreografka, pedagog tańca. Zajmuje się tańcem współczesnym i improwizacją. Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego, warsztaty, wykłada na kursach instruktorskich (m.in. Egurrola Dance Studio, Akademia Tańca Zawirowania, Pro Art Festival) Przez pracę twórczą kontynuuje poszukiwania z zakresu antropologii  widowisk (w 2008 roku uzyskała dyplom magistra z dziedziny antropologii kultury Wiedza o Kulturze, UW), użycia procesu i metody zadaniowej w pracy twórczej. Realizuje autorskie projekty choreograficzne i reżyserskie (Tropiciele, Voices, Rzeczy, rzeczy, rzeczy…), współpracuje przy produkcjach teatralnych (Teatr Capitol, przestrzeń wymiany działań Arteria) i telewizyjnych (TVN  choreografka „You Can Dance – Po prostu tańcz”, Polsat  choreografka programu „Taniec z Gwiazdami”). W latach 2005-2007 uczestniczka projektu Wyższa Szkoła Sztuk Performatywnych, realizowanego przez Śląski Teatr Tańca w Bytomiu. Jako tancerka od 2006 roku związana jest z Teatrem Tańca Zawirowania (współpraca: Larumbe Danza, Daniel Abreu, Tomáš Nepšinský, Nadar Rosano).

 

 

Bilety są dostępne na:
https://ekobilet.pl/scena-wspolczesna
http://www.interticket.pl/venue/teatr-tanca-zawirowania

 

Rezerwacje przyjmowane są mailowo ttzawirowania@gmail.com oraz telefonicznie 780 555 280.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close