Wersja do druku

Udostępnij

W piątek i sobotę (20-21 czerwca o godz. 19.00, Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22) w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu zobaczyć będzie można spektakl nagrodzony The Herald Angel Award na Edinburgh Festival Fringe – Once Teatru Derevo. To grupa o rosyjskich korzeniach, która powstała w Petersburgu, obecnie swoją siedzibę ma w Dreźnie, a swoje spektakle prezentuje na całym świecie. Derevo łączy w swoich pracach pantomimę, taniec współczesny, klaunadę, komedię dell’arte, ale też m.in. butoh czy physical theatre.

 

Derevo zdobyło wiele nagród na międzynarodowych festiwalach m. in.: Total Theatre Award, Fringe First, Herald Angel w Edynburgu,  Złotą Maskę w Moskwie, główna nagrodę na BITEF w Belgradzie. Gościło na Sztuce Mimu w Warszawie /ze spektaklami Islands in the Stream, Reflection i Harlekin.

 

Derevo jest często brutalne, a innym razem wesołe. Cała przyjemność polega na tym, że w ich spektaklach dostajemy jedno i drugie – pisał o grupie recenzent „The Guardian”.

 

Ani teatr, ani pantomima, ani musical, ani taniec, ale wszystko razem w tym samym czasie – charakteryzowała teatr krytyczka „La Libre Belgique”.

 

O spektaklu:

Tak więc narodziła się opowieść…To po prostu się zdarzyło. Dwoje ludzi zakochało się w sobie. Czując miłość, świat się przebudził. Ale Ona i On poczuli się uwięzieni w tym świecie i odlecieli na kieszonkowej komecie. Wznosili się wyżej i wyżej w niebo. Ona ześlizgnęła się, a kiedy On chwycił ja za rękę, zniknęła w jego dłoni. Teraz Ona spała w ciągu dnia a On w nocy. Każde bało się obudzić to drugie i tylko szeptali sobie nawzajem sny. Nie mieli odwagi obudzić się. Od tej chwili ta opowieść wiedzie poprzez śmiech i łzy.. od niezdarnego amora, przez eleganckiego szatana i wymagającą śmierć aż do nieznanego końca.„Once” jest dedykowane wiecznemu dziecku żyjącemu w każdym z nas.

 

Bilety: 22 656 68 44, kasa@teatrdramatyczny.pl

 

Więcej informacji o spektaklach na stronie festiwalu: http://www.mime.pl/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close