Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 25 stycznia o godz. 18.00 Theatre Companie Achimowicz zaprasza do Okęckiej Sali Widowiskowej w Warszawie (ul. 1 sierpnia 36 a) na wieczórArchitecture du corps, podczas którego zaprezentowane zostaną dwa spektakle w choreografii Anny Achimowicz.Architecture du corpsjest spektaklem łączącym fascynację sztuką tańca, modą, architekturą i anatomią. Choreografka eksperymentuje ze zdarzeniem scenicznym, rzeczywistość spektaklu jest deformowana i na nowo interpretowana ruchem, dźwiękiem i kostiumem, z zastosowaniem koncepcji architektonicznych oraz geometrii ludzkiego ciała. Inspiracjami spektaklu były zarówno wschodnie krymsko-tatarsko-francuskie korzenie twórczyni, AnnyAchimowicz, jak i współczesne społeczeństwo, w którym człowiek jako jednostka przechodzi transformację, podnosząc się każdorazowo po doświadczonej katastrofie.

Tańczą:

Maria Nosal, Natalia Zduńska, Anna Achimowicz (część I)

Anna Achimowicz i Bettina Schaeffer (cz.II)

Trailer

Bettina Schaeffer– niezależna tancerka, nauczycielka tańca, profesorka tańca klasycznego naUniwersytecie Antona Bruckneraw Linz, jedna z nauczycielek Anny Achimowicz. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuk Performatywnych w Wiedniu. Stypendystka School of American Ballet i School of David Howard. Była pierwsza solistka Państwowej Opery Wiedeńskiej, występowała także w Wiedeńskim Teatrze Tańca, w Operze Ludowej w Wiedniu , na Festspiele w Salzburgu, Bad Ischl, w Burgtheater oraz w przedstawieniach baletowych Don Kichote, Dziadek do orzechów, Giselle w Nowym Jorku. Współpracowała z Peterem Schnabel, Paulem Estabrook, Simonem Dow, Zvi Gotheiner, Elisabeth Corbett, Ivanen Wolfe, Frey Faust, Roberto Galvan.

Wieczór biletowany:

40 PLN normalny, 20 PLN ulgowy

Obowiązują wcześniejsze rezerwacje mailowe lub teleforonicznie:

tel.22 868 02 01,e-mail:salawidowiskowa@dkwlochy.pl

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa interaktywnaHelmuta DaucheraDeforming History.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close