Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych „Mózg Festival”  w sobotę 14 listopada o godz. 21.00 TO-EN zaprezentuje performans Miód na scenie Mózgu Powszechnego w Warszawie (Teatr Powszechny, ul. Jana Zamoyskiego 20).

 

O spektaklu:

Znaczenie miodu otwiera szerokie pole skojarzeń. Zmysłowy, lepki, płynny, odnosi się do rozkoszy fizycznej, ale i słodyczy bliskiej bólu. Miód może być słodki, cierpki, gorzkawy, nawet trujący i wywołujący obłęd. Zestawiony z płaszczyzną ciała, pokrywający ciało, czy wnętrze, zmienia jego znaczenie i formę. Miód zlizywany, smarowany, spływający. Usta, język, dłoń, udo. Relacja z ciałem jest nieskończona. Jest czymś więcej niż więzią pokarmową.

 

Niezależnie od szerokiej symboliki, jakie niesie ze sobą znaczenie miodu, pierwszą myślą i inspiracją do performansu stało się zasmucające zjawisko masowego ginięcia pszczół.

 

Koncept, wykonanie: TO-EN

Kostium: Pani Ella

Muzyka: Orlandas Narušis

Remix, technika: Krzysztof Pajka

 

TO-EN (Gdańsk) jest tancerką butoh. TO-EN oznacza po japońsku Ziemia-Ogród, Ogród Ziemski. Drogę artystyczną rozpoczęła w Szwecji, w zespole tańca butoh SU-EN Butoh Company, kierowanego przez artystkę i choreografkę SU-EN. W 2009 roku w Sztokholmie odbyła się solowa premiera TO-EN, która była jednoczesnym momentem narodzin TO-EN Butoh Company. Obecnie artystka pracuje w Polsce, realizuje spektakle, multidyscyplinarne projekty, akcje site-specific, improwizacje, warsztaty, wykłady.

 

Więcej informacji i bilety: http://www.festiwal.mozg.pl/warszawa.html#undefined

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close