Wersja do druku

Udostępnij

Transmisje baletów oraz oper i koncertów live z najlepszych teatrów i festiwali świata należą do tradycji festiwalu Ogrody Muzyczne. W tym roku, podczas 19. edycji Ogrodów, na Dziedzińcu Wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie zobaczymy trzy przedstawienia z Teatru Bolszoj w Moskwie: wieczór baletowy Carmen-Suita i Pietruszka, Bajaderę i Sylfidę oraz nagranie z Opery w Hamburgu – Niżyński w choreografii dyrektora i głównego choreografa tamtejszej sceny, Johna Neumeiera.  

 

Jako pierwsze zostanie pokazane nagranie baletu Niżyński, który swoją premierę miał w 2000 roku. John Neumeier, mieszając na scenie sztukę i życie wybitnego tancerza, skupił się na okresie, w którym Niżyński zaczął zapadać na chorobę umysłową. 

 

Następnie, w trzy kolejne niedziele lipca (7, 14 i 21) zobaczymy transmisje spektakli z Teatru Bolszoj, pokazywane w cyklu Bolshoi Ballet Live. 

 

 

Program:

 

5 lipca, piątek

 

Opera w Hamburgu Niżyński – chor. John Neumeier

 

7 lipca, niedziela

 

Teatr Bolszoj Carmen-Suita – chor. Alberto Alonso, Pietruszka – chor. Edward Clug

 

14 lipca, niedziela

 

Teatr Bolszoj Bajadera – chor. Marius Petipa

 

21 lipca, niedziela

 

Teatr Bolszoj Sylfida – chor. Johan Kobborg wg Augusta Bournonville’a

 

 

Wszystkie pokazy odbywają się o godz. 18.30.

 

Bilety: 15 zł w przedsprzedaży lub 18 zł w trakcie trwania festiwalu, do kupienia online lub w kasie na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

***

 

Organizatorzy o Festiwalu:

 

Festiwal Ogrody Muzyczne jest realizowany w Warszawie od 2001 roku. Zazwyczaj trwa przez cały lipiec. Program każdego festiwalu wypełniają koncerty live oraz retransmisje oper i baletów z renomowanych teatrów i festiwali muzycznych: z The Metropolitan Opera, Teatru Bolszoj i Festiwalu w Salzburgu na czele; a także filmy muzyczne i sfilmowane koncerty.

Od początku festiwal odbywa się na Dziedzińcu Wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie, pod wielkim, klimatyzowanym namiotem, mogącym pomieścić 1000-osobową publiczność. Co roku, widownia wszystkich wydarzeń łącznie, zbliża się do 30 tys. widzów.

 

W ramach festiwalu realizowany jest specjalny program edukacyjno-artystyczny dla dzieci – Dziecięce Ogrody Muzyczne.

 

Od 2008 roku inspiracją programu jest kultura kraju obejmującego 1 lipca przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej, a dany kraj zostaje gościem honorowym festiwalu. Były już „Ogrody” francuskie, szwedzkie, belgijskie, polskie, cypryjskie, litewskie, włoskie, luksemburskie, słowackie, estońskie. W tym roku gościem honorowym jest francuski Region Centralny-Dolina Loary (Region Centre-Val de Loire).

 

Więcej szczegółów, w tym dokładny program festiwalu na: www.ogrodymuzyczne.pl

 

 Ogrody Muzyczne logo (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close