Wersja do druku

Udostępnij

Od 1 do 7 lipca potrwa trzeci sezon Performing Europe. Ukaże on kolejny fragment europejskiej tożsamości – w cyklu spektakli i wydarzeń towarzyszących spotkamy artystów z Austrii i Włoch. Przypomną oni o sile politycznych wystąpień (duet Navaridas&Deutinger), zmaterializują nieobecnych (Michikazu Matsune), odtworzą tańce z dziecięcego pamiętnika (Francesca Pennini) i pokażą młodym rolę technologii w autokreacji (Alessandro Sciarroni).

 

Performing Europe to rozpisany na cztery lata projekt stworzony przez jedenastu partnerów networku apap (advancing performing arts project), zrzeszającego organizacje związane z tańcem. Uczestniczący w projekcie artyści i organizacje sięgają po różnorodne środki wyrazu i tematykę bliską rzeczywistości społeczno-politycznej, szukają nietypowych miejsc prezentacji powstałych prac.

 

Program

 

1 lipca, poniedziałek

u-jazdowski laboratorium 

 

Godz. 19.00: Navaridas & Deutinger Your Majesties | Austria
spektakl w języku angielskim
po spektaklu spotkanie z artystami

Wykład-performance o wojnie, pokoju i nadziei z cyklu Ikony retoryki. Navaridas & Deutinger to specjaliści od choreografii słowa i mowy ciała. Przedstawiają wystąpienie prezydenta Baracka Obamy podczas wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla w Oslo.

 

2 lipca, wtorek

Teatr Lalka

 

Godz. 11.00 i 19.00: Alessandro Sciarroni Joseph_Kids | Włochy
spektakl bez słów + wspólna zabawa na scenie, dla dzieci 4 +

Mądry i zabawny. Intrygujący i wciągający. Interdyscyplinarny spektakl z użyciem nowoczesnych technologii. Efekty komputerowe tworzone są na żywo przez artystę.

 

3 lipca, środa

u-jazdowski laboratorium

 

Godz. 19.00: CollettivO CineticO 10 Miniballetti| Włochy

spektakl w języku angielskim, zawiera sceny nagości
po spektaklu spotkanie z artystami

W serii dziesięciu mini-baletów, Francesca Pennini bada nieskończone możliwości ciała poddanego rygorystycznej geometrii i wznosi je na wyżyny charyzmatycznej poezji i tańca. Zwinność akrobatki, humor i lekkość formy porywają widzów.

 

4 lipca, czwartek

u-jazdowski laboratorium

 

Godz. 20.00: Michikazu Matsune All Together | Austria

spektakl w języku angielskim, zawiera scenę nagości
po spektaklu spotkanie z artystami

All Together to lekko podana opowieść o trwałych połączeniach między ludźmi. Międzynarodowi performerzy przywołują na scenę osoby, które znają lub kiedyś znali: braci, przyjaciół, nauczycieli, kochanków, idoli, a nawet wrogów.

 

Wydarzenia towarzyszące – na wszystkie wstęp wolny

 

1-7 lipca

przestrzeń miasta

 

Michikazu Matsue City of Secrets – laboratorium twórcze

 

1-4 lipca

u-jazdowski plener

 

Godz. 16.00-19.00: Interdyscyplinarna instalacja Kiosk w Ruchu

 

4 lipca

u-jazdowski laboratorium

 

godz. 18.30: Panel dyskusyjny New Dance House

 

***

 

Do 26 czerwca można rezerwować bilety profesjonalne w cenie 15 zł. Są one przeznaczone dla artystów, producentów i przedstawicieli instytucji kultury. Aby zarezerwować bilet profesjonalny, należy wypełnić formularz i odesłać go na adres: bow@cialoumysl.pl.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zarezerwowane bilety powinny być wykupione do 30 min przed spektaklem; później nie są gwarantowane.

 

W razie jakichkolwiek pytań, organizatorzy proszą o kontakt: bow@cialoumysl.pl

 

***

 

Performing Europe sezon III
Warszawa 1-7 lipca 2019

 

Miejsca: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Teatr Lalka, przestrzeń miasta

Kurator: Edyta Kozak

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł

Partner: apap, DOTA project by Tanzquartier Wien in cooperation with the Federal Ministry for Europe, Integration and Foreign Affairs, Austriackie Forum Kultury w Warszawie,  Butohsfera, u-jazdowski, Teatr Lalka

Patroni medialni: Chilli Zet, TVP Kultura, Teatr, Didaskalia, taniecPolska.pl, Notesna6tygodni, E-teatr,pl

 

Projekt realizowany przez Fundację Ciało/Umysł w ramach projektu PERFORMING EUROPE 2020 dofinansowanego przez: program Unii Europejskiej Kreatywna Europa – apap (Advancing Performing Arts Project), Miasto st. Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close