Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższą sobotę, 19 stycznia w Warszawie rozpocznie się Tydzień Zawirowań. Potrwa do następnej soboty, 26 stycznia i w tym czasie będzie można obejrzeć aż trzy spektakle Teatru Tańca Zawirowania, w tym flagowy Po godzinach, a także wziąć udział w warsztatach CONTEMPOrary z Michałem Góralem, absolwentem prestiżowej uczelni Codarts w Rotterdamie. W programie Tygodnia Zawirowań znalazł się także wzruszający spektakl Real Love w choreografii zaprzyjaźnionego z zespołem Hiszpana, Daniela Abreu oraz Wybieg w choreografii Karoliny Kroczak, zatańczony przez Elwirę Piorun i Szymona Osińskiego.  

 

Wszystkie spektakle będą pokazywane na scenie Teatru Tańca Zawirowania (ul. Belwederska 20/22), natomiast warsztaty odbędą się w Akademii Tańca Zawirowania (ul. Wspólna 61/101).

 

Harmonogram:

 

sobota, 19 stycznia, godz. 19.00: „Po godzinach” – chor. Elwira Piorun, Szymon Osiński

 

Jest to flagowy spektakl Teatru Tańca Zawirowania z 2007 roku, od jesieni 2018 wystawiany w nowej, młodzieńczej wersji. W rolach głównych wystąpią Klaudie Buda, Aleksandra Krajewska, Przemek Stokowiec oraz Jacek Foltyn, którzy na scenie gubią się w zagonionym korpoświecie, gdzie nie ma czasu na wytchnienie ani relacje z bliskimi. Spektakl jest dynamiczny oraz pełen emocji.

 

sobota, 19 stycznia, godz. 12.00-14.00: Warsztaty „CONTEMPOrary” z Michałem Góralem

 

Michał Góral – tancerz, performer, młody choreograf, nauczyciel. Absolwent prestiżowej uczelni Codarts Rotterdam University for the Arts w Holandii. Od 2016 roku tancerz teatru Compagnie THOR w Brukseli w produkcjach Anima Ardens i WaW – We are Woman. Współpracował z Het Internationaal Danstheater w Amsterdamie, Derida Dance Company w Bułgarii oraz Korzo Theater w Hadze. Tańczył w spektaklach takich choreografów jak: Bill T. Jones, Jiří Kylián, Martha Graham, Giulia Mureddu, Jan Linkens.

 

piątek, 25 stycznia, godz. 19.00: „Real Love” Daniel Abreu

 

Real Love to misterium narodzin, przemijania i śmierci w wykonaniu trzech kobiet w różnym wieku. Czym jest dla nich prawdziwa miłość? Być może jest nią uczucie, jakim matka darzy swoje dziecko. Jak czuje się kobieta, będąc matką? Co czuje, kiedy ktoś z jej bliskich umiera? Miłość i śmierć to dwa wątki, które ustawicznie pojawiają się w spektaklu Real Love. Bycie matką i bycie blisko śmierci. Real Love to forma choreograficznego wiersza, przepełnionego poetycką symboliką oraz znaczeniami z pogranicza metafizyki.

 

sobota, 26 stycznia, godz. 19.00: „Wybieg” – chor. Karolina Kroczak

 

Spektakl ma strukturę kolażu, zestawiającego klisze zaczerpnięte z rozrywkowych programów tanecznych, archetypowych obrazów relacji damsko-męskich i elementów życia prywatnego wykonawców. Elwira Piorun i Szymon Osiński wraz z choreografką, Karoliną Korczak odważnie zmierzyli się z dwuznacznością, kryjącą się w tytule pracy. Inspiracją do stworzenia spektaklu były pytania o płeć, relacje, które tworzymy i obraz siebie, który powstaje pod ich wpływem.

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close