Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie zaprasza w poniedziałek 3 października o godz. 19.00 na pokaz spektaklu Uchodźcy. Testigo Documentary w wykonaniu zespołu DzikiStyl Company z Gdańska. Prezentacja  odbędzie się w ramach projektu Mów za siebie,  którego kuratorką jest Zofia Dworakowska. Bezpośrednią inspiracją przedstawienia były spotkania z Maciejem Moskwą, trójmiejskim fotografem, członkiem Testigo Documentary, kolektywu dziennikarzy podejmujących tematy społeczne, które często nie trafiają do mediów mainstreamowych. Fotograf konsekwentnie, od wielu miesięcy dokumentuje masową ucieczkę mieszkańców ogarniętych wojną krajów Bliskiego Wschodu. Przedstawienie jest próbą refleksji – poprzez ciało i ruch – nad sytuacją kryzysu, utraty kontroli i braku bezpieczeństwa.

 

Grupa DzikiStyl Company została założona w 2010 roku przez tancerzy i choreografów Wioletę Fiuk i Patryka Gackiego. Formacja wykształciła charakterystyczny styl gry, łączący techniki tańca modern i breaking. DzikiStyl przygotował m.in spektakle Dzieci Innego Boga, Streetwise, 7.2, Radio Żelaza, The Pale Fox. W 2015 roku do założycieli formacji dołączył Michał Łabuś – wieloletni solista Bałtyckiego Teatru Tańca.

 

Prowadzenie dyskusji po przedstawieniu: Hanna Raszewska.

 

O spektaklu pisała w sierpniu na naszym portalu Anna Jazgarska w tekście (Nie)patrzeć, (nie)widzieć.

Zachęcamy do lektury.

 

DzikiStyl Company (Gdańsk)
Uchodźcy. Testigo Documentary

reżyseria: Patryk Gacki
choreografia, światła, kostiumy: DzikiStyl Company
występują: Michał Łabuś, Wioleta Fiuk, Patryk Gacki
współpraca artystyczna: Pavel Zuštiak

 

BILETY:

20 zł (normalny)
10 zł (ulgowy)

Kup bilet online na eventim.pl

lub na ewejsciowki.pl.

 

REZERWACJA:

bilety@instytut-teatralny.pl

 791 877 377

 

MÓW ZA SIEBIE to cykl prezentacji twórców, dla których podstawową formą i środowiskiem pracy jest grupa teatralna. W ramach projektu pokazywane są przedstawienia grup pochodzących z różnych stron Polski, od 2014 roku były to m.in. Teatr Brama (Goleniów), Teatr Chorea (Łódź), Teatr Porywacze Ciał (Poznań), Teatr Realistyczny (Skierniewice), Teraz Poliż (Warszawa). Ich twórczość – podejmowane tematy, estetyka przedstawień, metody pracy, a także sposób funkcjonowania – forma instytucjonalna, miejsce pracy, czas trwania – są bardzo zróżnicowane. Łączy je to, że zazwyczaj stanowią jawnie osobistą wypowiedź twórców, wyrażają indywidualny punkt widzenia, własną interpretację rzeczywistości.

 

Celem projektu mów za siebie jest rozpoznanie różnorodności środków wyrazu i praktyk polskich grup teatralnych, a tym samym ujawnienie często niedostrzeganych zróżnicowań na mapie teatralnej Polski i nasycenie jej nowymi szczegółami.

 

kuratorka: Zofia Dworakowska

 

Logo Mów za siebie (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close