Wersja do druku

Udostępnij

Jak zmierzyć miłość, jeśli jej wielkość mieści się w sercu? Szabłowska Studio i Teatr Komedia zapraszają w czwartek 3 września o godz. 19.00 na premierę  widowiska Calliya w wyjątkowej oprawie wizualnej. Spektakl oparty na motywach baśni Hansa Christiana Andersena Calineczka, jest w warstwie fabularnej jej dojrzalszą wersją. Calliya to historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej drogi, prawie do spełniania marzeń i prawdziwej miłości. Przygody, które spotykają główną bohaterkę, w metaforyczny sposób ukazują wyzwania, z jakimi współcześnie zmierza się każdy, wchodzący w dojrzałe życie, młody człowiek – podporządkowanie tradycji, wykluczenie przez grupę, samotność i pogoń za materializmem. Wszystkie perypetie prowadzą jednak główną bohaterkę do odkrycia, że dzięki poznaniu i zaakceptowaniu siebie, każdy ma prawo mieć nadzieję na szczęście.

 

 a reżyserię, scenariusz i scenografię odpowiada Małgorzata Szabłowska. Autorem muzyki do spektaklu jest kompozytor Stanisław Syrewicz, a choreografię przygotowuje Anna Hop z Polskiego Baletu Narodowego.

 

W spektaklu zagrają młodzi aktorzy dramatyczni. W postać Callyi  wcieli się Olga Kalicka.Partnerować jej będą Sandra Staniszewska, Adam Adamonis oraz Katarzyna Gorczyca, Łukasz Borkowski i Mateusz Łapka. Na scenie nie zabraknie tancerzy, w tym Michała Adama Górala, zwycięzca Konkursu Choreograficznego Warszawskiej Platformy Tańca 2014, znany z programu You Can Dance. Zaskoczeniem dla widzów może być udział w projekcie wicemistrza świata w pole dance Patryka Rybarskiego (musical Metro, spektakle Koty i Upiór w operze), który zawieszony w powietrzu, w kostiumie Motyla wykona akrobacje na rurze, oraz Karoliny Banaszek, która jako Jaskółka z użyciem szarf porwie do lotu Callyię

 

„Moją intencją jest zrobienie spektaklu, który pozwoli odetchnąć widzom od  bolączek dnia codziennego i sprawi, że poczują się zainspirowani i pewni, że mają prawo do realizacji marzeń w swoim życiu” – przyznaje Małgorzata Szabłowska, reżyserka i scenarzystka. Calliya jest jej długo wyczekiwanym dziełem. „Tym spektaklem dajemy sobie prawo do marzeń i chcemy tą wiarą w marzenia natchnąć widzów” – przyznaje Szabłowska.

 

Dotychczasowy dorobek twórców pozwala oczekiwać, że ich familijne widowisko skutecznie zaczaruje młodych i urzeknie też i starszych widzów, którzy przypomną sobie lata niewinności, gdy wszystko wydawało się możliwe. „Przy całym natłoku informacji, które nas dołują, mam wrażenie, że dorośli zapominają o swoim wewnętrznym dziecku, a może to właśnie ono potrzebuje móc się czasem obudzić.” – mówi Małgorzata Szabłowska. – moim marzeniem jest zachwycać dziecko w każdym z nas.”

 

 

Kolejne spektakle zaplanowane są 4 i 11 września o godz. 19.00,  a także 5-6 i 12-13 2 września o godz. 16.00 oraz 10 września o godz. 12.00.

 

TRAILER

 

Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Szabłowska
Muzyka: Stanisław Syrewicz
Scenografia: Małgorzata Szabłowska
Kostiumy: Katarzyna Rott
Choreografia: Anna Hop
Reżyseria światła: Olga Skumiał

Obsada: Olga Kalicka, Patryk Rybarski, Sandra staniszewska, Michał Adam Góral, Mateusz łapka, Łukasz Borkowski, Katarzyna Gorczyca, Katarzyna Pawłowska, Adam Adamonis i inni.

Spektakl dla widzów od 7 roku życia.
Czas trwania : 100 min.

 

BILETY: bilety.teatrkomedia.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close