Wersja do druku

Udostępnij

6 i 10 sierpnia o godz. 20.00 na patio przed siedzibą Centrum Teatru i Tańca w Warszawie kolektyw United Limbs pokaże swój premierowy spektakl WIN.DOWS_38. Będzie to zestaw ulotnych wrażeń, obrazów i fantazji o przyszłości. Przyszłości być może bardzo dalekiej. Czy to już kompletnie dystopijna rzeczywistość, której nawet Orwell nie miałby odwagi sobie wyobrazić?

 

Świat w spektaklu rozgrywa się pomiędzy czwórką bohaterów, prawdopodobnie jeszcze ludzi. Zbudowany z ich tajemnic, pragnień, potencjalnych zmagań balansuje pomiędzy życiem a jego projekcją.

 

Bohaterowie nawiązują intymną relację z intrygującym, potencjalnie nadludzkim protagonistą. Czy to coś dyryguje ciągiem wydarzeń, a może jest jedynie cichym obserwatorem, nieinwazyjną częścią ich życia?

 

Główny nacisk poszukiwań artystycznych został położony na cielesność artystów oraz na zgłębienie tematu repetycji, a raczej (r)ewolucji poprzez powtórzenie. Punktem wyjścia w procesie twórczym był moment rozszczepienia się od podstawy narastających kolejnych warstw ruchowych i ich szeroki potencjał ewolucyjny.

 

Choreografia: United Limbs i Izabela Orzełowska

Wykonanie: Ilona Gumowska, Izabela Zawadzka, Gieorgij Puchalski, Jakub Mędrzycki
Muzyka: Gieorgij Puchalski
Kostiumy i charakteryzacja: Maria Łozińska
Konsultacja dramaturgiczna: Ela Chowaniec
Projekt plakatu: Izabela Zawadzka
Zdjęcia: Maria Łozińska

 

Spektakl powstał w ramach projektu Przestrzenie Sztuki, finansowanego ze środków Ministerstwa Dziedzictwa i Kultury Narodowej, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

Operatorem projektu w Lublinie jest Centrum Kultury w Lublinie.

 

Praca nad spektaklem odbyła się w ramach rezydencji i współpracy z Lubelskim Teatrem Tańca.

 

Spektakl dofinansowany w ramach programu koprodukcyjnego Centrum Teatru i Tańca w Warszawie.

 

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

 

Bilety

 

6 sierpnia: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28/united-limbs–ctitw–win_dows-38,13697?eventId=186000

 

10 sierpnia: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28/united-limbs–ctitw–win_dows-38,13697?eventId=186001

 

 

Cenrtum Teatru i Tańca w Warszawie logo nowe (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close