Wersja do druku

Udostępnij

W listopadzie w Warszawie odbędzie się II edycja przeglądu Nowego Tańca, organizowana przez Fundację Burdąg. Kuratorką imprezy jest Marysia Stokłosa. Przegląd Nowego Tańca to spotkanie z radykalnym spojrzeniem na taniec. Z twórcami, którzy bezkompromisowo podążają za własną fascynacją. Z tańcem jako wyraz napięcia pomiędzy wolnością a skrępowaniem, między fantazją a prawdą, spokojem a wzburzeniem, ruchem a zatrzymaniem, emocjonalnością a powściągliwością, fantazją a prawdą.

Tegoroczny Przegląd obejmuje trzy wieczory, w ramach których pokazane zostaną trzy spektakle i jedna instalacja fotograficzna. 7 listopada w Teatrze IMKA pokaz węgierskiej grupy Hodworks Basse Danse, którego podstawową zasadą jest nieprzewidywalność. Kiedy wykonywane ruchy zaczynają się synchronizować, rodzi się wspólnota mięśni i ruchów, a niezintegrowane elementy zaczynają tworzyć nowe kształty. Natomiast 21 listopada w Soho Factory na Pradze spektakl Stick Florentiny Holzinger i Marty Ziółek, któryjest choreograficznym kontraktem pomiędzy dwoma performerkami. Zwykły przedmiot taki jak„patyk”(funkcjonuje jako narzędzie transformacji i manipulacji. Na zakończenie imprezy 28 listopada zaplanowana została premiera nowego solowej pracy Marysi Stokłosy Intercontinental.

Ponadto 21 listopada instalacja Katarzyny Szu Szugajew [.karne], będąca próbą stworzenia współczesnego ołtarza poświęconego fizyczności.Oscyluje wokół takich pytań :„A co jeśli wiara polega (jedynie) na doświadczeniu fizycznym?”,„Jak zawrzeć doświadczenie somatyczne?”,„Na co godzimy się w estetyce nagości?”.

Przeglądowi patronuje taniecPOLSKA.pl i już wkrótce zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią imprezy w formie wywiadu z Marysią Sokłosą.

INFO:biuro@przegladnowegotanca.pl

funpage:http://www.facebook.com/przegladnowegotanca

Bilety będzie można nabyć na godzinę przed każdym spektaklem.

Rezerwacji prosimy dokonywać pod adresem: rezerwacja@studiokolo.com

Szczegóły: www.przegladnowegotanca.pl oraz w zakładkach kalendarium/Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close