Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 13 września w Nowym Teatrze w Warszawie zaplanowana jest polska premiera Untitled (Holding Horizon) w choreografii Alexandra Baczyńskiego-Jenkinsa. Zaplanowano trzy pokazy: o godz. 17.00, 18.00 i 19.00. Wydarzenie odbędzie się w ramach pierwszej edycji Ephemera Festival (12-13 września oraz 14-15 listopada), organizowanego przez twórców Unsound Festival. 

 

Przy pomocy box stepu (podstawowego ruchu używanego w wielu tańcach towarzyskich) oraz gestów z przestrzeni klubowej Baczyński-Jankins stworzył choreografię, której tematami są pożądanie, dezorientacja i wspólnotowość. Performerki negocjują pomiędzy tym, co jednostkowe i kolektywne, ulegając pragnieniom, zawierając sojusze i czerpiąc przyjemność z synchronizacji. Współzależność obecna jest też w relacji pomiędzy tańczącymi a miksowaną na żywo muzyką i światłem. Dźwięk oraz ruch pozostają w ciągłej negocjacji i generują zmienną atmosferę, czasami rytualną i rave’ową, a kiedy indziej żałobną i widmową. W Untitled (Holding Horizon) box step jest narzędziem do ujawniania siły tkwiącej we wspólnym ruchu.

 

Choreografia: Alexander Baczyński-Jenkins

Współtwórcy: Ewa Dziarnowska, Rafal Pierzyński, Tiran Normanson, Agata Grabowska, Sigrid Mathiassen

Dźwięk, światło: Krzysztof Bagiński

Badania dźwiękowe: Krzysztof Bagiński, Tobias Koch, Filip Lech, Jana Androsova

 

 

Praca została stworzona na Frieze Artist Award w 2018 roku, w ramach rezydencji grupy Kem w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, finansowanej przez European Art East Foundation i Instytut Kultury Polskiej w Londynie. Była również pokazywana na Biennale Sztuki w Wenecji w 2019 roku. 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close