Kino Amondo w Warszawie zaprasza 19 i 20 grudnia o godz. 18.00 na premierę drugiej części filmowego serialu teatralnego pt. Rodzina Misterium Popołudnie Fauna, w reżyserii Mikołaja Mikołajczyka. Spektakl nawiązuje do historii rodziny Niżyńskich.

Wersja do druku

Udostępnij

Śmierć przyszła nieoczekiwanie, gdyż jej chciałem. Powiedziałem sobie, że nie chcę więcej żyć. Żyłem mało. Żyłem zaledwie 6 miesięcy. Powiedziano mi, że jestem obłąkany. Myślałem, że jestem żywy. Nie dawano mi spokoju. Żyłem i cieszyłem się, a ludzie mówili, że jestem niedobry. Zrozumiałem, że ludziom potrzeba śmierci, i postanowiłem, że nie będę więcej nic robił, ale nie mogłem. Postanowiłem pisać o śmierci. Płaczę ze zgryzoty. Jest mi bardzo smutno. Przykrzy mi się, gdyż dookoła jest zupełnie pusto. Opustoszałem (…) Nie chcę, żeby ludzie śmiali się ze mnie, i postanowiłem nic nie robić. Bóg rozkazał mi nic nie robić.

Wacław Niżyński, Dziennik

Po zrealizowaniu w zeszłym roku pierwszej części projektu Rodzina, w tym roku czas na kolejną odsłonę. Rodzina Misterium Popołudnie Fauna to druga część filmowego serialu teatralnego, inspirowanego rodziną Niżyńskich. W tym roku punktem wyjścia było Popołudnie fauna, którego prapremiera odbyła się 29 maja 1912 roku. Ponad sto lat później artyści proponują nową wizję i konfrontują się z twórczością Wacława Niżyńskiego i muzyką Claude’a Debussy’ego.

Realizacja:
Pomysł, reżyseria: Mikołaj Mikołajczyk
Produkcja: Marta Seredyńska
Montaż: Mateusz Stasiukiewicz

Obsada:
Harfa: Aneta Salwińska
Tancerka: Agnieszka Fertała
Instrumenty wszelakie: Patryk Ołdziejewski
Zaślubiony sztuce: Łukasz Błażejewski aka Prince Negatif
Aktorka: Kamila Wróbel-Malec
Aktor sztukmistrz: Krzysztof Ławniczak
Tancerz: Hubert Mielke
Aktorka stara wyjadaczka: Justyna Godlewska-Kruczkowska
Aktor performer: Miłosz Cieślik
Aktor: Łukasz Rochna

Produkcja: Fundacja Rezonanse Kultury
Partner: Kino Amondo

Projekt jest współfinansowany przez m. st. Warszawa

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc: rezonansekultury@gmail.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close