Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Centrum w Procesie 2018  Centrum w Ruchu i Instytut Teatralny w Warszawie zapraszają na Ciszę Izabeli Chlewińskiej – spektakl, instalację performatywną i seans leczniczy w jednym. Cisza to szczególne miejsce odpoczynku, wytchnienia, samoobserwacji. Tym miejscem jest ciało. To również dodatkowe miejsce w przestrzeni publicznej, w debacie społecznej, na scenie politycznej, w intymnych relacjach. Cisza to koniec i początek, wejście na nowy poziom postrzegania swojego ciała i rzeczywistości.

 

Jest to spektakl z jednej strony medytacyjny i introwertyczny, a z drugiej bezpośredni i konfrontacyjny – w relacji i sprzężeniu energetycznym z otoczeniem – obiektami w przestrzeni oraz ludźmi i ich ciałami, wraz z tym, czego nie widać – ich uczuciami, myślami i fantazjami. Trening uważności poprzez generowanie ciszy – ciszy jako podstawowej potrzeby człowieka.

 

Performerzy niczego nie udają. Czasami są aktywni, a czasami bierni. Śmieją się. Płaczą. Rozmawiają. Tańczą. Widownia niczego nie ogląda. Wszystkiego doświadcza osobiście.

 

Widownia niczego nie ogląda. Wszystkiego doświadcza osobiście.

Polska potrzebuje Ciszy!

 

W dniach 14-16 września w Instytucie Teatralnym (ul. Jazdów 1) zaplanowane są trzy pokazy dziennie – o godz. 16.00, 18.00 i 20.00.

 

UWAGA! Organizowana jest publiczna zbiórka, która umożliwi powstanie spektaklu.

Projekt można wesprzeć tutaj:

http://wspieramkulture.pl/projekt/1651-Cisza-Silence

Dla wspierających organizatorzy zbiórki przygotowali fascynujące, niematerialne nagrody.

 

Cisza jest jedną z trzech wrześniowych premier cyklu Centrum w Procesie 2018. Pozostałe to Uncannings  Magdaleny Ptasznik i Królowa Wody Marii Stokłosy – obie będą prezentowane jako wydarzenia performatywne towarzyszące wystawie Inne tańce w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

 

Opublikowane zdjęcie pochodzi z dokumentacju działania zrealizowanego w ramach projektu Plac Małachowskiego 3 w przestrzeni wystawy Koji Kamoji. Cisza i wola życia w Galerii Zachęta, 2018. Fot. Weronika Wysocka.

 

Reżysera, choreografia i dźwięk: Izabela Chlewińska

Dramaturgia: Ela Chowaniec

Scenografia i kostiumy: Tomek Bergmann

Światło: Damian Pawella

Wykonanie: Izabela Chlewińska, Marta Bury, Aneta Jankowska, Lucyna Piwowarska, Karol Kadłubiec, Kamil Przystał, Tomek Sobczak

Koordynator projektu: Ewa Kędziora

Organizatorzy: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu

 

 Logo Fundacja Burdąg (miniaturka)Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)

 

 

Partner: Instytut Teatralny w Warszawie

Wydarzenie w ramach Centrum w Procesie 2018

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa

 

 Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

Bilet: 25 zł

Do kupienia na stronie: http://www.instytut-teatralny.pl/kalendarium/cisza_2018-09-14

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close