Wersja do druku

Udostępnij

26 lutego o godz. 19.00 w warszawskim Method Studio (ul. Czerniakowska 26) odbędzie się na żywo premiera spektaklu Marka Kossakowskiego pt. Niżyński. Dwa kolejne pokazy zaplanowane są w weekend 27-28 lutego o godz. 20.00.

 

Bezkompromisowy i obrazoburczy portret Boga-Człowieka – artysty, dla którego własny geniusz staje się przyczyną upadku. Niezaprzeczalny geniusz sceny, tancerz baletowy polskiego pochodzenia, artysta o światowej sławie i barwnej biografii. Stajemy z nim twarzą w twarz już po wielkiej tragedii jego życia, kiedy choroba umysłowa zamknęła go we własnym, wewnętrznym świecie i pewne jest, że nigdy więcej nie zatańczy. Szczere i nieporadne słowa, zarazem odważne i żarliwe, zostają jedyną możliwością wyrażenia się. Tak samo jak kiedyś poprzez taniec, teraz swoistym monologiem, żąda dyktatury serc. W swoich Dziennikach Niżyński pozwala sobie na głośne powiedzenie tego, co wielu myśli, ale nie wypowiada na głos. Uwięziony w drętwiejącym ciele, staje przed widzami niedorzeczny i błyskotliwy, heroiczny i pokonany.

 

Marek Kossakowski – polscy widzowie kojarzą go z roli Górskiego z filmu Władysława Pasikowskiego Pitbull. Ostatni Pies oraz z roli Daniela w serialu Klan. Studiował i pracował głównie w Paryżu, gdzie ukończył elitarny kurs Character dream workshop, prowadzony przez amerykańską aktorkę Elizabeth Kemp (wśród jej uczniów były gwiazdy tej miary co Bradley Cooper i Lady Gaga), zagrał w międzynarodowych produkcjach m.in.: Angelova w serialu Boulevard du Palais, Deville’a w thrillerze L’Absinthe i Brando w telewizyjnej mini-serii Diversion End, Wacława Niżyńskiego w filmie Chanel i Strawinski. Zainspirowany postacią wielkiego tancerza i choreografa, postanowił stworzyć autorski spektakl w oparciu o jego „Dzienniki”. Marek Kossakowski jest producentem i twórcą Method Studio na warszawskim Mokotowie.

 

Niżyński: Marek Kossakowski

Muzyka: Izabela Ryšnik

Gitara/kamera: Kacper Nasiadko

 

Bilety: 50zł

Dane do przelewu zostaną podane mailowo

Rezerwacje: methodstudio.pl@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close