Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę, 17 października w warszawskim Centrum Promocji Kultury Praga Południe, odbędzie się Noc tańca. Będzie to wieczór z tańcem współczesnym w różnych formach. W programie wydarzenia znajdzie się spektakl kolektywu HOTELOKO movement makers Axiom of Choice (Mirek Woźniak i Agata Życzkowska). W kolejnej części wieczoru zaplanowano premierę wideo STILL STANDING zrealizowanego przez Aleksandrę Janus, Weronikę Pelczyńską i Monikę Szpunar oraz krótkie etiudy choreograficzne zaprezentowane w formie na żywo oraz na wideo m.in. przez Izabelę Orzełowską, Łukasza Wójcickiego, Amandę Nabiałczyk, Katarzynę Sypniewską, Magdalenę Zdanowicz, Karinę Szutko i Teatr Tańca Jazgot.

Organizatorem wieczoru jest Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa. Wstęp na zaproszenia.

Aksjomat wyboru w sytuacji kryzysu klimatycznego czy mowy nienawiści jest teorią optymistyczną. Jej optymizm ma jednak szansę wybrzmieć jedynie w momencie spotkania. Teoria ta w spektaklu Axiom of Choice zostaje przetworzona przez pryzmat tożsamości artystów w aspekcie społecznym i choreograficznym. Selektory, które wybierają, to łączące ich wątki wspólne jak pokolenie, stosunek do ekologii, liczby, feromony, grupa krwi, bycie odmieńcem czy zapach mandarynek z dzieciństwa.

Still standing to działanie performatywne, w którym ciało wykorzystywane jest jako nośnik pamięci i żywa rzeźba w krajobrazie dawnego obozu koncentracyjnego Płaszów. Choreografia wchodzi w dialog z historyczną pracą Noi Eshkol z 1953 roku, przygotowaną na obchody 10. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Wykorzystując ruch i opowieść, autorki stawiają pytanie o troskę jako możliwą postawę wobec tego, co pozostało z historii troskę o przeszłość, ale i teraźniejszość i przyszłość.

pomysł: Aleksandra Janus, Weronika Pelczyńska

wykład/głos: Aleksandra Janus, Monika Szpunar

performance: Weronika Pelczyńska, Monika Szpunar

realizacja nagrania audio: Grzegorz Dąbek

montaż video: Aleksandra Borys

produkcja: FestivALT

koprodukcja video: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’

Program:

Część 1

Agata Życzkowska WoDA: Waterfall of Dance/Democratic/Dialog Actions – wideo

Izabela Orzełowska gulugulu – wideo

Karina Szutko Welcome to the New Age – wideo

Sylwia Marciniuk (Malina) Bezwodność – wideo

Magdalena Olędzka, Nikola Zientarska Another Perspective

Mateusz Pindelski, Klara Szela Drowning from Splendor

Część 2

HOTELOKO movement makers: Mirek Woźniak, Agata Życzkowska Axiom of Choice

Część 3

Łukasz Wójcicki Nie My. Taneczne kino nieme – wideo

Aleksandra Janus, Weronika Pelczyńska, Monika Szpunar STILL STANDING – premiera wideo

Teatr Tańca Jazgot Insanus, chor. Aneta Bułka

Katarzyna Sypniewska, Amanda Nabiałczyk, Magdalena Zdanowicz Gdyby w wody nie ściekały

Kolejność prezentacji może ulec zmianie.

Więcej informacji: http://fundacjarozwojuteatru.pl/pl/noc-tanca/

Wydarzenie na Facebooku w ramach wieczoru Noc Tańca: https://www.facebook.com/events/751148702115425

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close