Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 5 czerwca o godz. 19.30 Warsaw Ballet zaprasza do Teatru Syrena (ul. Litewska 3) zaprasza na premierę wieczoru baletowego Of Love. Na wieczór składał się będzie z dwóch części – dwóch choreografii: Unlike any w choreografii Natalii Marii Wojciechowskiej oraz Nie budź mnie w choreografii Bartka Woszczyńskiego. Warsaw Ballet to prywatny zespół baletowy pod kierownictwem Natalii Marii Wojciechowskiej. Kolejna prezentacja wieczoru zaplanowana jest na 25 czerwca.

 

Program OF LOVE

 

CZĘŚĆ 1

 

UNLIKE ANY

chor.  Natalia Maria Wojciechowska

muzyka: Arvo Pärt, Jan Sebastian Bach, Erik Satie, Samuel Barber, Willi Burger, Antonio Vivaldi

 

Unlike any to jednoaktowy balet zrealizowany w stylu tańca neoklasycznego. Jest to obraz inspirowany życiem artystki utrzymany w dość ascetycznej, niecodziennej formie. Opowiada o poszukiwaniu, spotkaniu oraz oddaniu się miłości. Miłości, która spala i tworzy, która burzy to, co zbudowane, by tworzyć na nowo.

 

Głównymi bohaterami baletu są kobieta i mężczyzna – w strojach purpurowych, jak dwie krople krwi symbolizujące czystą miłość. Tłem i uzupełnieniem obrazu są tancerki, które symbolizują wszystko, co otacza parę – rzeczywistość, innych ludzi. Tancerki niekiedy też odzwierciedlają emocje, które towarzyszą kobiecie. Kolejne sceny obrazujące poszukiwanie miłości, spotkanie bohaterów, reakcję kobiety na miłość, połączenie w jedno kobiety i mężczyzn, są przetykane wirtuozerskimi popisami tancerek. Taki układ choreografii wprowadza dysonans, który ma dodatkowo podkreślić wyjątkowość miłosnego duetu obserwowanego przez widzów.

 

***

Natalia Wojciechowska dedykuje ten balet miłości swojego życia – swojemu mężowi, dzięki któremu narodziła się na nowo i bez którego nadal byłaby samotną kroplą w otaczającym ją i niekiedy przytłaczającym oceanie rzeczywistości.

 

CZĘŚĆ 2

 

NIE BUDŹ MNIE

chor. Bartek Woszczyński

muzyka: Arvo Pärt

 

Nie budź mnie jest spektaklem ukazującym paradoks miłości oraz uzależnienia. Tancerze zabierają nas w emocjonalną podróż psychologiczną, w której z pozoru piękna i nieskazitelna miłość jest uczuciem toksycznym i autodestrukcyjnym. Spektakl ukazuje problem uzależnień widziany z punktu widzenia osoby uzależnionej, która często nie jest w stanie odróżnić rzeczywistości od wyobraźni. Nie budź mnie to personifikacja tragicznego monologu człowieka, zamkniętego we własnym, częściowo wyimaginowanym świecie.

 

Bilety

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close